La 60+, înotători amatori timișoreni medaliați la Kecskemet

Campionatele Naționale și Internaționale de înot Masters ale Ungariei s-au desfășurat în orașul Kecskemet în zilele de 8, 9 și 10 aprilie cu participarea a 355 de înotători din 7 țări, luându-se peste 1.200 de starturi.

IMG_1258

România a fost reprezentată de 3 cluburi, și anume CSM Timișoara, Clubul de Înot 07 Reșița și Clubul de Înot Masters din Arad.

De la CSM Timișoara au participat 2 sportivi, și anume Kuhn Alexandru, la categoria de vârstă 60-64 ani, care a obținut locul 1 la 50 de metri bras și s-a clasat pe poziția a doua în proba de 50 de metri spate, respectiv Monica Irimie (categ. 65 – 69 ani), care a primit o medalie onorifică pentru prezența la numeroase concursuri în Ungaria.

Acest articol a fost publicat în Înot și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.