Andrei Roșioru (CS Nautic Banat Timișoara), locul 2 la canoe pe 200 de metri în Cupa României la juniori

Andrei Roșioru s-a clasat al doilea pentru CS Nautic Banat în proba de canoe simplu rezervată băieților pe distanța de 200 de metri în cadrul Cupei României pentru juniori organizată de Federația Română de Kaiac-Canoe în prima decadă a lunii în curs pe lacul Bascov, în județul Argeș.

Andrei Roșioru a trecut al doilea linia de sosire în proba masculină de canoe simplu pe 200 de metri respectiv al cincilea în întrecerea băieților pe 1.000 de metri, concursuri din cadrul Cupei României rezervate juniorilor, sub egida FRKC.

Tot pe locul 5 s-a clasat și Arina Roșioru în proba feminină de kaiac simplu pe 500 de metri, junioara de la CS Nautic Banat încheind a șasea întrecerea fetelor pe 200 de metri.

Un alt sportiv îndrumat de profesoara Codruța Șofron, Alexandru Ciobanu, a înregistrat clasări pe locul 7 în probele masculine de kaiac simplu pe 1.000 respectiv 200 de metri.

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe, Sport juvenil și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.