Cupa ”Ergo Nautic”: clasări + FOTO

Patru cluburi arădene și două timișorene au participat la ceas de noiembrie la 
cea de-a treia ediție a Cupei ”Ergo Nautic”, organizată de Clubul Sportiv
Nautic Banat Timișoara, și la care au concurat CSM Arad, CSȘ Gloria Arad, West Sport Arad, Voința Arad, CSȘ1 Timișoara și componenții grupării gazdă, dar și din Ucraina. Iată ierarhiile și fotografii.

La juniori I băieți – 1.000 de metri, categoria de vârstă 2005, 8 kg
1. Borza Darius / CSM AR… 3:37 
2. Blaj Andrei/  CSM AR 4:08.

La juniori II băieți – 1.000 metri, anul 2007, 6 kg
1. Toc Lucas / CSS GL AR… 3:36 
2. Pescar Andrei / CSS 1 TM 3:43 
3. Synchuk Bohdan / Ucraina 4:47 
4. Becan Radu / CSS GL AR 4:59.

La juniori III băieți – 500 metri, anul 2008, 6 kg
1. Gherman Ionuț / CSS GL AR… 1:49 
2. Olaru Eduard / CSS 1 TM 1:52 
3. Fratu Șerban / CSM AR 1:53 
4. Jitărașu Alexandru / CSS 1 TM 1:97 
5. Abrudan Paul / VOINȚA AR 2:10 
6. Teleoacă Vladimir / CSS 1 TM 2:21 
7. Szarkozi Arthur / WEST SPORT AR 2:21.

La Juniori III băieți – 500 metri, an 2009, 4 kg
1. Boițiu Marian / CSM AR… 1:53 
2. Reves Adam / WEST SPORT AR 2:32 
3. Veselin Cassian / NAUTIC BANAT TM 2:39 
4. Iscru Adelin / NAUTIC BANAT TM 2:39 
5. Halai Erik / WEST SPORT AR 2:46.

La cadeți băieți – 500 m, anul 2010, 3 kg
1. Florea Ayan / NAUTIC BANAT TM… 2:20 
2. Cadavid Marian / CSS GL AR 2:29 
3. Baboș Cristian / VOINȚA AR 2:48 
4. Bochian Ștefan / NAUTIC BANAT 3:45.

La copii, băieți, pe 200 metri, anii 2011-2012 și mai mici, 0kg
1. Florea Yanis / NAUTIC BANAT TM… 0:47 
2. Cazaciuc Dejan / NAUTIC BANAT TM 0:47 
3. Nicoară Matei / NAUTIC BANAT TM 0:55 
4. Ciortan Aris / NAUTIC BANAT TM 1:01 
5. Calagiu Andrei / NAUTIC BANAT TM 1:12 
6. Ivanov Ruslan / Ucraina 1:20.

La junioare II feminin, 500 metri, anii 2007, 2008, 2009, 4kg
1. Retezan Carla/  CSS 1 TM… 2:12 
2. Mitrescu Andreea / CSS 1 TM 3:02 
3. Nicula Denisa / NAUTIC BANAT TM 3:46. 

La cadete fete 500 m, anul 2010, 2 kg
1. Olaru Rahela / CSS 1 TM… 2:01 
2. Barbu Maia / CSS GL AR 3:33 
3. Vîlceanu Mara / NAUTIC BANAT TM 3:34.

La copii – fete, 200 metri, anii 2011-2012 și mai mici, 2 kg
1. Noaje Alexandra / CSS 1 TM… 0:54 
2. Burfă Maria / NAUTIC BANAT TM 0:54.

Părinți, 200 metri, 4 kg
1. Baboș Claudiu / VOINȚA AR… 0:38 
2. Pescar Marius / NAUTIC BANAT TM 0:40 
3. Moldovan Grigore / NAUTIC BANAT TM 0:47 
4. Florea Mirel / NAUTIC BANAT TM 0:54 
5. Veselin Emilian / NAUTIC BANAT TM 1:01 
6. Teleoacă Ciprian / NAUTIC BANAT TM 1:02 
7. Olaru Marian / NAUTIC BANAT TM 1:11 
8. Cazaciuc Florin / NAUTIC BANAT TM 1:13.

Părinți, 200 m, 0 kg
1. Vîlceanu Simona / NAUTIC BANAT TM… 1:16 
2. Ivanova Elena / Ucraina 1:20 
3. Calagiu Lucreția / NAUTIC BANAT TM 1:50 
4. Matei Florina / NAUTIC BANAT TM 2:00.

Concursul organizat de CS Nautic Banat a fost finanțat de Municipalitatea Timișoara prin Centrul de Proiecte, președintele Clubului Sportiv Nautic Banat Timisoara, profesoara Codruța Șofron, mulțumind tuturor participanților.

Fotografii

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


× 2 = saisprezece

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: