„Cupa Nautic”, kaiac-canoe la cea de-a IX-a ediţie: rezultate

Miez de octombrie mai mult decât blând, de-a dreptul favorabil unor noi întreceri pe apele canalului Bega, organizate în cazul „Cupei Nautic” şi la cea de-a IX-a ediţie a concursului de către CS Nautic Banat Timişoara, cu participarea oaspeţilor din Zrenjanin precum şi a celor din ţară, din Arad nu mai puţin de 3 cluburi, dar şi din Alba Iulia, Bucureşti sau Hunedoara, fără a lipsi localnicii, de la CSŞ1 Timişoara şi Timişul Şag.  

„Nautic Banat” a programat în weekend numeroase probe de concurs pentru mai multe categorii de juniori, până la copii, dar şi categoriei „Master”, cu întreceri de kaiac, canoe precum şi bărci dragon, într-o reuniune nautică magnetizând la start sportivi de la 10 cluburi, inclusiv din Serbia, şi anume KK Begej Zrenjanin, precum şi din capitală – Titan Bucureşti, din Cetatea Marii Uniri sosind CSM Unirea Alba Iulia iar din judeţele vecine atât CS Nautic Hunedoara cât şi arădenele CSŞ Gloria, Voinţa şi West Sport, ţinându-le bună companie localnicilor de la CSŞ1 şi CS Nautic Banat – club organizator, respectiv CS Timişul Şag. 

Câştigători ai trofeului ”Cupa Nautic” fiind Rahela Olaru, Eduard Olaru şi Andrei Pescar, cu mulţumirile adresate tuturor participanţilor de către preşedintele grupării organizatoare, Clubul Sportiv Nautic Banat Timisoara, şi anume profesoara Codruţa Şofron, invitându-i de pe-acum la start cu ocazia ediţiei aniversare din 2024, a X-a.

S-a concurat în serii de calificare, semifinale şi finale, în probe de simplu şi dublu, la băieţi şi fete dar şi pentru părinţi şi copii, într-o multitudine de probe, ale căror rezultate sunt enumerate în continuare.

Kaiac 1 Băieţi Juniori I, 200m – FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Cepoi Meşter David

CSŞ 1 TM

1

Coman Gabriel

CSŞ 1 TM

2

Stevan Bojanic

KK BEGEJ Zrenjanin

 

K1 B Juniori II 200m SERIA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Pescar Andrei

CSS 1 TM

1

Radovan Ramljanki

KK BEGEJI Zdrenjanin

2

Manta Mihai

West Sport AR

3

     

K1 B Juniori II 200m SERIA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Olaru Eduard

CSS 1 TM

1

Maftei Sergiu

CSS 1 TM

2

Szarkozi Arthur

West Sport AR

DNS

     

K1 B Juniori II 200m SERIA 3

Numele si prenumele

Club

Loc

Marko Gojgolovic

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Costina Flavian

CSS Gloria AR

2

Jitărașu Alexandru

CSS 1 TM

DNS

     

Primii 2 în semifinală

*
K1 B Juniori II 200m SEMIFINALA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Pescar Andrei

CSS 1 TM

1

Maftei Sergiu

CSS 1 TM

2

Costina Flavian

CSS Gloria AR

3

     

K1 B Juniori II 200m SEMIFINALA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Marko Gojgolovic

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Olaru Eduard

CSS 1 TM

2

Radovan Ramljanki

KK BEGEJ Zrenjanin

3

     

Primii 2 în finală

K1 B Juniori II 200m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Olaru Eduard

CSS 1 TM

1

Marko Gojgolovic

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Pescar Andrei

CSS 1 TM

3

Maftei Sergiu

CSS 1 TM

4

K1 B Juniori III 200m SERIA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Nemanja Vlatkovic

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Florea Ayan

CSS 1 TM

2

Halai Erik

West Sport AR

3

Cătană Lucian

CSS 1 TM

DNF

K1 B Juniori III 200m SERIA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Marko Lakatus

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Șuibea Claudiu

CSN Hunedoara

2

Berlovan Alexandru

CSS 1 TM

3

Ptap Liferi

CSS 1 TM

DNF

K1 B Juniori III 200m SERIA 3

Numele si prenumele

Club

Loc

Gheorghesc Victor

CSN Hunedoara

1

Danilo Dogovic

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Baboș Cristian

CSS Gloria AR

3

Iscru Adelin

CSS 1 TM

4

Tănase Rareș

CSS 1 TM

DNF

Primii 2 în semifinală

K1 B Juniori III 200m SEMIFINALA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Șuibea Claudiu

CSN Hunedoara

1

Nemanja Vlatkovic

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Gheorghesc Victor

CSN Hunedoara

3

     

K1 B Juniori III 200m SEMIFINALA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Marko Lakatus

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Florea Ayan

CSS 1 TM

2

Danilo Dogovic

KK BEGEJ Zrenjanin

3

     

Primii 2 în finală

K1 B Juniori III 200m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Marko Lakatus

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Șuibea Claudiu

CSN Hunedoara

2

Nemanja Vlatkovic

KK BEGEJ Zrenjanin

3

Florea Ayan

CSS 1 TM

4

     

K1 F Juniori III 200m FINALĂ

Numele si prenumele

Club

Loc

Olaru Rahela

CSS 1 TM

1

Ana Zvekic

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Barbu Maya

Voința AR

3

Covacs Mihaela

CSS Gloria AR

4

MK 1 B 200m SERIA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Milos Lancarski

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Țuțac David

CSS 1 TM

2

Cazaciuc Dejan

Nautic Banat

3

Dragoș Nicolas

CSS Gloria AR

4

MK 1 B 200m SERIA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Marko Loncarski

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Comșulea Darius

CSS 1 TM

2

Gheorghiu Sebastian

CSS Gloria AR

3

Covaci Mario

CSS Gloria AR

4

MK 1 B 200m SERIA 3

Numele si prenumele

Club

Loc

Florea Yanis

Nautic Banat

1

Petcu Răzvan

Nautic Banat

2

Dehelan Ramon

CSS Gloria AR

3

     

MK 1 B 200m SERIA 4

Numele si prenumele

Club

Loc

Hanțig Ionuț

Nautic Banat

1

Țuțac Filip

CSS 1 TM

2

Szabo David

CSS Gloria AR

3

     

Primii 2 în semifinală

MK 1 B 200m SEMIFINALA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Milos Lancarski

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Comşulea Darius

CSS 1 TM

2

Hanțig Ionuț

Nautic Banat

3

Petcu Răzvan

Nautic Banat

4

MK 1 B 200m SEMIFINALA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Marko Loncarski

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Florea Yanis

Nautic Banat

2

Țuțac David

CSS 1 TM

3

Țuțac Filip

CSS 1 TM

4

Primii 2 în finală

MK 1 B 200m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Milos Lancarski

KK BEGEJ Zrenjanin

1

Marko Loncarski

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Florea Yanis

Nautic Banat

3

Comșulea Darius

CSS 1 TM

4

C1 B Juniori I 200m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc 

Marko Loncarski

KK BEGEJ Zrenjanin

1

     

K1 F Juniori II 200m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc 

Elena Trubajic

KK BEGEJ Zrenjanin

1

     

MK 1 F 200m FINALĂ

Numele si prenumele

Club

Loc

Noaje Alexandra

CSS 1 TM

1

Una Kordic

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Iancău Denisa

CSS 1 TM

3

Una Balaz

KK BEGEJ Zrenjanin

4

Jelena Nicolic

KK BEGEJ Zrenjanin

5

SCOICA COPII B 200m FINALĂ

Numele si prenumele

Club

Loc

Alexe Bogdan

CSN Hunedoara

1

Bulfă Raul

Nautic Banat

2

Dragoș Cristian

CSS Gloria AR

3

Hanțig George

Nautic Banat

4

SCOICA COPII F 200m FINALĂ

Numele si prenumele

Club

Loc

Burfă Maria

Nautic Banat

1

Iscru Alexandra

CSS 1 TM

2

Gheorghiu Maria

CSS Gloria AR

3

Tic Ane Mari

CSS Gloria AR

4

K1 B MASTERS 40+ 200m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Baboș Claudiu

CSS Gloria AR

1

Srdan Dordevic

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Goran Dordevic

KK BEGEJ Zrenjanin

3

Scurt Alexandru

Timișul Șag

4

Alexe Bogdan

CSN Hunedoara

5

K1 B MASTERS 200m 50+ FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Moise Marius

Titan București

1

Hoandra Dan

Timișul Șag

2

Baciu Nicolae

Timișul Șag

3

     

K2 MIXT juniori 200m SERIA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Pescar Andrei-Noaje Alexandra

CSS 1 TM

1

Ana Zvekic-Marko Lakatus

KK BEGEJ Zrenjanin

2

Iscru Adelin-Iscru Alexandra

CSS 1 TM

3

Cazaciuc Dejan-Burfă Maria

Nautic Banat

4

     

K 2 MIXT juniori 200m SERIA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Olaru Eduard-Olaru Rahela

CSS 1 TM

1

Coman Gabriel-Incău Denisa

CSS 1 TM

2

Nikolic Jelena-Marko Lancarski

KK BEGEJ Zrenjanin

3

     

Primii 2 în finală

K 2 MIXT juniori 200m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Olaru Eduard-Olaru Rahela

CSS 1 TM

1

Pescar Andrei-Noaje Alexandra

CSS 1 TM

2

Ana Zvekic-Marko Lakatus

KK BEGEJ Zrenjanin

3

Coman Gabriel-Incău Denisa

CSS 1 TM

4

Kaiac părinți și copii 100m SERIA 1

Numele si prenumele

Club

Loc

Maftei Sergiu-Maftei Sergiu

 

1

Pescar Marius-Pescar Andrei

 

2

Olaru Marian-Olaru Eduard

 

3

Florea Mirel-Florea Yanis

 

4

Contraş Adela – Contraş Diana

 

5

Scurt Victor – Scurt Alexandru

 

6

Kaiac părinţi şi copii 100m – SERIA 2

Numele si prenumele

Club

Loc

Baboş Cristian – Baboş Claudiu

 

1

Vidacs Damian – Vidacs Alexandru

 

2

Alexe Bogdan – Alexe Bogdan

 

3

Hanțig Silvia – Hanțig Ionuț

 

4

Cazaciuc Florin – Cazaciuc Dejan

 

DNF

Primii 3 în Finală

Kaiac parinti si copii 100m FINALA

Numele si prenumele

Club

Loc

Maftei Sergiu – Maftei Sergiu

 

1

Baboș Cristian – Baboș Claudiu

 

2

Pescar Marius – Pescar Andrei

 

3

Vidacs Damian – Vidacs Alexandru

 

4

SUP B 100 m FINALĂ

Numele si prenumele

Club

Loc

Baboș Cristian

CSS Gloria AR

1

Dejan Cazaciuc

Nautic Banat

2

Pescar Andrei

CSS 1 TM

3

Dragoș Nicolas

CSS Gloria AR

4

Gheorghiu Sebastian

CSS Gloria AR

5

     
     

SUP F 100 m FINALĂ

Numele si prenumele

Club

Loc

Takacs Andreea

CSS Gloria AR

1

Barbu Maia

CSS Gloria AR

2

Gheorghiu Maria

CSS Gloria AR

3

Burfă Maria

Nautic Banat

4

OPEN

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 1

 

Numele si prenumele

Club

TIMP

LOC

1.

TOBOSAR:

CARMACI:

Dragon București

47:97

1

2.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

Voința AR

52:97

2

BĂRCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 2

 

Numele si prenumele

Club

TIMP

LOC

1.

TOBOSAR:

CARMACI:

CSM Unirea Alba Iulie

49:47

1

2.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

Nautic 1

49:84:06

2

OPEN

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 3

 

Numele si prenumele

Club

TIMP

LOC

2.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

West Sport AR

49:37

1

1.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

Nautic 2

49:84:05

2

BĂRCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 4

 

Numele si prenumele

Club

TIMP

LOC

2.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

Voința AR

52:42

1

1.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

Constructim

54:16

2

OPEN

F+B juniori+ tineret +seniori+masters BARCI DRAGON 200m FINALA

 

Numele si prenumele

Club

TIMP

LOC

1.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

West Sport AR

 

1

2.

TOBOSAR:

CARMACI:

Dragon București

 

2

3.

 

TOBOSAR:

CARMACI:

CSM Unirea Alba Iulie

 

3

4

TOBOSAR:

CARMACI:

Nautic 2

 

4

 

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


+ 7 = paisprezece

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: