”Cupa Nautic”, la cea de-a VII-a ediție pe Bega: rezultate + FOTO

Clubul Sportiv Nautic Banat Timișoara a organizat pe apele canalului Bega cea de-a VII-a ediție a ”Cupei Nautic”, reunind la start sportivi de la 5 grupări din 4 localități, și anume Baia Mare, Hunedoara, Șag și Timișoara, care au concurat la toate categoriile de vârstă, de juniori III, II și I, seniori și master, la masculin și feminin, dar și în probe mixte, în întreceri în special de kaiac, dar și canoe, scoică și Dragon Boat, programate fiind 15 finale pentru medalii, unele probe având și serii respectiv semifinale. Iată ierarhiile și fotografiile…

Simared Baia Mare, CS Nautic Hunedoara, Timișul Șag și grupările locale CSȘ1 Timișoara și CS Nautic Banat Timișoara – club organizator, au concurat la ediția din acest an a ”Cupei Nautic”, la finele reuniunii nautice fiind desemnată o nominalizare individuală pentru cel mai tânăr sportiv, și anume Darius Cernescu, respectiv pentru cea mai tânără sportivă, și anume Rahela Olaru.

Președintele Clubului Sportiv Nautic Banat Timișoara, profesoara Codruta Sofron, mulțumeste tuturor participanților.

Iată clasările finale respectiv în serii și semifinale… 

SCOICĂ Băieți – 200 de metri: FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Suciu Gabriel CSS 1 Timișoara 1
Avram Rareș CSS 1 Timișoara 2
Șuibea Claudiu CS Nautic Hunedoara 3
Florea Ayan CS Nautic Banat Timișoara 4
Florea Yanis CS Nautic Banat Timișoara 5
Morărescu David CS Nautic Banat Timișoara 6
Cernescu Darius CS Nautic Banat Timișoara 7

SCOICA F  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Retezan Carla CSS 1 Timișoara 1
Hajtajer Sarah Simared Baia Mare 2
Olaru Rahela CSS 1 Timișoara 3
Ardelean Mara Simared Baia Mare 4

K1 B Juniori III  200m      SERIA 1

Numele si prenumele Club Loc
Olaru Eduard CSS 1 Timișoara 1
One Rafael Simared Baia Mare 2
Bociu Luca CSS 1 Timișoara Baie
     

K1 B Juniori III  200m      SERIA 2

Numele si prenumele Club Loc
Deac Tudor Simared Baia Mare 1
Pescar Andrei CSS 1 Timișoara 2
Pop Paul Simared baia Mare 3
     

K1 B Juniori III  200m      SERIA 3

Numele si prenumele Club Loc
Sorean Adelin CSS 1 Timișoara 1
Jitărașu Alexandru CSS 1 Timișoara 2
Gheorghesc Victor CS Nautic Hunedoara 3
     

K1 B Juniori III  200m      SEMIFINALA 1

Numele si prenumele Club Loc
One Rafael Simared Baia Mare 1
Pescar Andrei CSS 1 Timișoara 2
Jitărașu Alexandru CSS 1 Timișoara 3
     

K1 B Juniori III  200m      SEMIFINALA 2

Numele si prenumele Club Loc
Deac Tudor Simared Baia Mare 1
Sorean Adelin CSS 1 Timișoara 2
Olaru Eduard CSS 1 Timișoara 3
     

K1 B Juniori III  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Deac Tudor Simared Baia Mare 1
Sorean Adelin CSS 1 Timișoara 2
One Rafael Simared Baia Mare 3
Pescar Andrei CSS 1 Timișoara 3

K1 F Juniori III 200m    FINALA

Numele si prenumele Club Loc 
Porricelli Geniffer CSS 1 Timișoara 1
     

K1 B Juniori II  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Kupas Roland Simared Baia Mare 1
Pânzaru Bogdan Simared Baia Mare 2

K1 F Juniori II 200m    FINALA

Numele si prenumele Club Loc 
  Pop Alexia CS Nautic Banat Timișoara 1
       

K1 B Juniori I  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Zaharia Darius CS Nautic Banat Timișoara 1
Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat Timișoara 2
Dumitrescu Andrei CS Nautic Banat Timișoara 3

C1 B Juniori I 200m    FINALA

Numele si prenumele Club Loc 
  Hurt Adrian CS Nautic Hunedoara 1
  Bucătaru Andrei CS Nautic Hunedoara 2
       
       

K2 B Juniori  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Zaharia Darius – Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat Timișoara 1
Kupas Roland – Pânzaru Bogdan Simared Baia Mare 2
Sorean Adelin – Olaru Eduard CSS 1 Timisoara 3
Pescar Andrei – Bociu Luca CSS 1 Timisoara 4

K2 F Juniori  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Retezan Carla – Olaru Rahela CSS 1 Timisoara 1
Hajtajer Sarah – Ardelean Mara Simared Baia Mare 2
Pop Alexia – Porricelli Geniffer CS Nautic Banat + CSS 1 3

K2 Mixt Juniori  200m      Seria 1

Numele si prenumele Club Loc
Zaharia Darius – Pop Alexia CS Nautic Banat Timisoara 1
Ciobanu Alexandru – Porricelli Geniffer CS Nautic Banat + CSS 1 2
Kupas Roland – Hajtajer Sarah Simared Baia Mare 3

K2 Mixt Juniori  200m      Seria 2

Numele si prenumele Club Loc
Pânzaru Bogdan – Ardelean Mara Simared Baia Mare 1
Dumitrescu Andrei – Olaru Rahela CS Nautic Banat + CSS 1 2
Dreăgoi Sebastian – Retezan Carla CS Nautic Banat + CSS 1 3

K2 Mixt Juniori  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Zaharia Darius – Pop Alexia CS Nautic Banat Timisoara 1
Pânzaru Bogdan – Ardelean Mara Simared Baia Mare 2
Dumitrescu Andrei – Olaru Rahela CS Nautic Banat + CSS 1 3
Ciobanu Alexandru – Porricelli Geniffer CS Nautic Banat + CSS 1 4

K1 F SENIORI + MASTERS  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Olaru Maria CS Nautic Banat Timișoara 1
Samoilă Mihaela CS Nautic Banat Timișoara 1
Mihoc Iuliana CS Nautic Banat Timișoara 1
     

K1 B MASTER  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Cernescu Marius CS Nautic Banat Timișoara 1
Pasca Ciprian CS Nautic Banat Timișoara 2
Baciu Nicolae Timișul Șag 1
Cristi Buțuman CS Nautic Banat Timișoara Baie

Kaiac părinți și copii pe 100 de metri: FINALA

Numele si prenumele Ambarcațiune Loc
Olaru Marian+Eduard + Rahela Canoe indiană 1
Florea Mirel+Ayan+Yanis Canoe Indiana 1
Pescar Marius+Andrei Kaiac cliver 1
Topârcean Cosmin+Gabriel Kaiac West 1
Hajtajer Oana+Sarah Mini kaiac 2 1
Cernescu Marius+Darius Scoică 2 1
Bortok Zoltan+Sebastian Scoică 2 1
Calabalic Petrina+Tibi Scoică 2 1
Jitărașu Cătălina+Alexandru Scoică 2 1
Morărescu Cosmin+David Scoică 2 1

 +

OPEN

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 1

  Numele si prenumele Club TIMP LOC
1. Olaru Rahela, Retezan Carla, Retezan Denisa, Cojocaru Lorena, Cojocaru Daria, Dumitrescu Andrei, Jitărașu Alexandru, Drăgoi Sebastian, Topîrcean Cosmin, Bociu Luca

TOBOSAR: Suciu Gabriel

CARMACI: Buțuman Cristian

Nautic 2   1
2. Bulzan Doru, Bulzan Bogdan

 

TOBOSAR: Florea Ayan

CARMACI: Baciu Nicolae

Proexib Instal   2

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 2

  Numele si prenumele Club TIMP LOC
4. Olaru Maria, Florea Mirel, Gordan Carmen, Pașca

Ciprian, Pescar Marius, Mihoc Iuliana, Colțun Mihai,

Morărescu Cosmin, Moldovan Adrian, Mocanu Liviu

TOBOSAR: Avram Paula

CARMACI: Baciu Nicolae

Părinți   1
3. Radu Maria, Samoilă Mihaela, Zaharia Darius,

Ciobanu Alexandru, Olaru Eduard, Pescar Andrei,

Pop Alexia, Porricelli Jeniffer, Sorean Adelin, Hurt

Adrian

TOBOSAR: Avram Rareș

CARMACI: Buțuman Cristian

Nautic 1   2

OPEN

F+B juniori+ tineret +seniori+masters  BARCI DRAGON 200m   FINALA

  Numele si prenumele Club TIMP LOC
1. Olaru Maria, Florea Mirel, Gordan Carmen, Pașca

Ciprian, Pescar Marius, Mihoc Iuliana, Colțun Mihai,

Morărescu Cosmin, Moldovan Adrian, Mocanu Liviu

TOBOSAR: Avram Paula

CARMACI: Baciu Nicolae

Părinți   1
2. Olaru Rahela, Retezan Carla, Retezan Denisa, Cojocaru Lorena, Cojocaru Daria, Dumitrescu Andrei, Jitărașu Alexandru, Drăgoi Sebastian, Topîrcean Cosmin, Bociu Luca

TOBOSAR: Suciu Gabriel

CARMACI: Buțuman Cristian

Nautic 2   2
3. Radu Maria, Samoilă Mihaela, Zaharia Darius,

Ciobanu Alexandru, Olaru Eduard, Pescar Andrei,

Pop Alexia, Porricelli Jeniffer, Sorean Adelin, Hurt

Adrian

TOBOSAR: Avram Rareș

CARMACI: Buțuman Cristian

Nautic 1   3
3. Bulzan Doru, Bulzan Bogdan

 

TOBOSAR: Florea Ayan

CARMACI: Baciu Nicolae

Proexib Instal   4

 

 

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


− unu = 8

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: