FOTO. CS Nautic Banat Timișoara, 9 medalii dintre care una de aur, 5 de argint și 3 de bronz împreună cu West Sport Arad la Beograd la a treia ediție a EDBF ”Euro Cup” și a 7-a a ”Festivalului Internațional Dragon Boat”

Club Sportiv Nautic Banat Timișoara, împreună cu West Sport Arad, a participat la cea de-a treia ediție a ”EDBF Euro Cup” și a șaptea ediție a ”International Dragon Boat Festival”, organizat la Beograd, în capitala Serbiei vecine, unde vâslașii din ambarcațiunile ”Dragon” au obținut un total de 9 medalii, dintre care una de aur, 5 de argint și 3 de bronz. Iată componența echipajelor din vestul țării la concursul de peste hotare, locurile ocupate și fotografii…

Locul I a fost adjudecat de ambarcațiunea ”Dragon Boat” de 10+2 la categoria de concurs ”Premier Woman” pe distanța de 500 de metri, triumf în componența Avram Rareș, Radu Maria, Samoilă Mihaela, Mihoc Iuliana, Stoica Diana, Tamaș Liana, Cojocaru Daria, Spătaru Carmen, Retezan Denisa, Andrei Andreea, Retezan Carla și Baciu Nicolae.

Tot în cadrul ”EDBF Euro Cup” echipajele din vestul țării au mai obținut câteva clasări pe podium, pe locurile 2 și 3, dar și pe poziția a patra, după cum urmează…

Locul 2 cu un echipaj cu două modificări în alcătuire față de cel învingător pe 500 de metri, tot în Small Boat 10+2 la clasa ”Premier Woman”, însă pe distanța mai scurtă de 200 de metri: Avram Rareș, Radu Maria, Samoilă Mihaela, Mihoc Iuliana, Stoica Diana, Spătaru Carmen, Cojocaru Daria, Cojocaru Lorena, Retezan Carla, Andrei Andreea, Calabalîc Petrina și Baciu Nicolae.

Locul 2 și la Standard boat, ambarcațiune ”Dragon Boat” de 20+2 persoane, la categoria de concurs ”Premier Mix”, pe 200 de metri: Sorean Adelin, Crisan Mario, Saila Leonard, Retezan Carla, Pasca Ciprian, Pescar Marius, Radu Maria, Samoila Mihaela, Banciu Narcis, Ila Gheorghe, Iercan Calin, Lupo Ladislau, Popescu Traian, Mihoc Iuliana, Stoica Diana, Spataru Carmen, Retezan Denisa, Cojocaru Daria, Cojocaru Lorena, Hurt Adrian, Andreea Andrei și Baciu Nicolae.

Același loc secund la Standard boat 20+2 în grupa de întrecere Premier Mix dar și pe 500 de metri: Sorean Adelin, Crisan Mario, Saila Leonard, Ienciu George, Pasca Ciprian, Andreea Andrei, Radu Maria, Samoila Mihaela, Banciu Narcis, Ila Gheorghe, Iercan Calin, Lupo Ladislau, Retezan Carla, Mihoc Iuliana, Stoica Diana, Spataru Carmen, Cojocaru Daria, Retezan Denisa, Cojocaru Lorena, Hurt Adrian, Bucataru Andrei și Caramov Eduard.

Încă două clasări pe podium, pe locul 3 cu Small Boat 10+2 la Premier Mix pe 500 de metri în componența Avram Rareș, Radu Maria, Samoilă Mihaela, Mihoc Iuliana, Stoica Diana, Crișan Mario, Ienciu George, Hurt Adrian, Saila Leonard, Bucătaru Andrei, Retezan Denisa și Baciu Nicolae.

Și tot pe locul 3 cu Standard Boat 20+2 la categoria Premier Open pe 500 de metri: Avram Rares, Crisan Mario, Saila Leonard, Ienciu George, Pasca Ciprian, Pescar Marius, Butuman Cristian, Banciu Narcis, Ila Gheorghe, Iercan Calin, Lupo Ladislau, Popescu Traian, Babencu Tiberiu, Hurt Adrian, Bucataru Andrei, Pescar Andrei, Sorean Adelin, Morcan Damian, Dragoi Sebastian, Bulzan Doru, Remes Marcel și Baciu Nicolae.

Totodată, și clasări pe locul 4, după cum urmează…

– la Small Boat 10+2 Premier Mix 200 m: Avram Rares, Radu Maria, Samoila Mihaela, Mihoc Iuliana, Stoica Diana, Crisan Mario, Ienciu George, Hurt Adrian, Saila Leonard, Bucataru Andrei, Cojocaru Daria, Baciu Nicolae

– la Standard Boat 20+2 Premier Open 200 m: Avram Rares, Crisan Mario, Saila Leonard, Ienciu George, Pasca Ciprian, Pescar Marius, Butuman Cristian, Banciu Narcis, Ila Gheorghe, Iercan Calin, Lupo Ladislau, Popescu Traian, Babencu Tiberiu, Hurt Adrian, Bucataru Andrei, Pescar Andrei,  Sorean Adelin, Morcan Damian, Dragoi Sebastian, Radu Maria, Remes Marcel și Caramov Eduard.

Iată și clasările concurenților români, două locuri secunde și un loc 3, la cea de-a șaptea ediție a ”International Dragon Boat Festival” desfășurată tot în weekend la Beograd, în Serbia…

– locul 2 la Small Boat 10+2 U24 Open pe 200 de metri: Avram Rares, Crisan Mario, Saila Leonard, Ienciu George, Hurt Adrian, Bucataru Andrei, Pescar Andrei, Sorean Adelin, Morcan Damian, Rosioru Andrei, Dragoi Sebastian, Baciu Nicolae;

– locul 2 la Small Boat 10+2 U24 Open pe 500 m: Avram Rares, Crisan Mario, Saila Leonard, Ienciu George, Hurt Adrian, Bucataru Andrei, Pescar Andrei, Sorean Adelin, Morcan Damian, Rosioru Andrei, Dragoi Sebastian, Baciu Nicolae;

– locul 3 la Small Boat 10+2 Seniori A Mix pe 500m: Sorean Adelin, Pasca Ciprian, Calabalic Petrina, Spataru Carmen, Mihoc Iuliana, Stoica Diana, Tamas Liana, Banciu Narcis, Ila Gheorghe, Iercan Calin, Lupo Ladislau și Baciu Nicolae.

Fotografiile

 

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


× opt = 40

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: