FOTO. CS Nautic Banat Timișoara, locul I în ierarhia generală a cluburilor la Campionatul Național de Bărci Dragon, cu 13 clasări pe podium la lacul Bascov, dintre care 5 probe câștigate

Clubul Sportiv Nautic Banat Timișoara a încheiat 13 curse pe unul dintre primele 3 locuri în cadrul Campionatului Național de bărci dragon desfășurat pe apele lacului artificial Bascov-Budeasa din apropierea Piteștiului, câștigând 5 dintre acestea și obținând câte alte 4 clasări pe pozițiile 2 și 3. Iată componența tuturor echipajelor aliniate de bănățenii de pe Bega în județul Argeș, cu probele de concurs la bărci dragon și clasările înregistrate, dar și datele participărilor anterioare din această vară ale ”flotilei Nautic Banat” la competițiile oficiale din calendarul Federației Române de Kaiac-Canoe. 

I. ”Naționalul” de bărci dragon

Încheiat cu Clubul Sportiv Nautic Banat Timişoara pe locul I în ierarhia generală a grupărilor participante la reuniunea pe țară.

Locurile ocupate, proba de concurs și componența bărcilor dragon.

Loc 1 – DRAGON 10+2 juniori F 200 m -Rosioru Arina-Pop Alexia-Neciuiviter Maria-Retezan Carla-Noaje Alexandra-Turcanu Dumitrita-Cojocaru Daria-Cneazeva Anghelina-Olaru Rahela-Cojocaru Lorena

Toboșar Radu Maria, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 1 – DRAGON 10+2 juniori B 200 m -Neciuiviter Vladimir-Caramov Timur-Ozarciuc Ivan-Pescar Andrei-Blajovan Ionut-Dobos Samuel-Spancioc Radu-Ciobanu Alexandru-Olaru Eduard-Coman Gabriel

Toboșar Radu Maria, Cârmaci: Nebesnii Vasile

Loc 1 – DRAGON 10+2 seniori F 200 m -Radu Maria-Mihoc Iuliana-Gordan Carmen-Stoica Diana-Rosioru Arina- Samoila Mihaela-Cojocaru Daria-Nitoi Elvira-Turcanu Dumitrita-Orosz Iasmina

Toboșar Dobos Samuel, Cârmaci: Nebesnii Vasile

Loc 1 – DRAGON 10+2 juniori Mix 200 m –Neciuivițer Vladimir-CiobanuAlexandru-Cojocaru Daria-Caramov Timur-Olaru Rahela-Ozarciuc Ivan-Dobos Samuel-Pop Alexia-Spancioc Radu-Roșioru Arina

Toboșar Radu Maria, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 1 – DRAGON 10+2 seniori B 2000 m -Heber Robert-Caramov Timur-Coman Gabriel-Pescar Andrei-Rosioru Andrei-Ozarciuc Ivan-Spancioc Radu-Husu Calin-Nebesnii Vasile-Hurt Adrian

Toboșar Radu Maria, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 2 – DRAGON 10+2 juniori B 200 m -Turcanu Daniil-Bîrnaz Antonio-Bociu  Luca-Florea Ayan-Cazaciuc Dejan-Bucatari Bogdan-Jitarasu Alexandru-Teleoaca Vladimir-Caramov Artiom-Florea Yanis

Toboșar Retezan Denisa, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 2 – DRAGON 10+2 seniori F 200 m -Olaru Rahela-Pop Alexia-Retezan Denisa-Neciuiviter Maria-Cojocaru Lorena-Retezan Carla-Tulcan Maria-Mocanu Mihaela-Cneazeva Anghelina-Noaje Alexandra

Toboșar Contras Diana, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 2 – DRAGON 10+2 juniori Mix 200 m -Turcanu Daniil – Olaru Edurad -Turcanu Dumitrita -Spancioc Radu -Zoituc Sara – Caramov Artiom – Pescar Andrei – Neciuiviter Maria -Blajovan Ionut -Retezan Carla

Toboșar Contras Diana, Cârmaci: Nebesnii Vasile

Loc 2 – DRAGON 10+2 seniori Mix 2000 m -Radu Maria-Stoica Diana-Pescar Marius-Udrescu Vasile-Dubles Daniel- Samoila Mihaela-Nebesnii Vasile-Pasca Ciprian-Ciobanu Alexandru-Mihoc Iuliana

Toboșar Dobos Samuel, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 3 – DRAGON 10+2 juniori F 200 m -Tulcan Maria-Vilceanu Mara-Gafitanu Adelina-Bulfa Maria-Stir Simona- Contras Diana-Zoituc Sara-Kreutzer Katalina-Anghelescu Francesca-Butuman Petra

Toboșar Retezan Denisa, Cârmaci: Nebesnii Vasile

Loc 3 – DRAGON 10+2 seniori B 200 m -Neciuiviter Vladimir-Ciobanu Alexandru-Dubles Daniel-Caramov Timur-Udrescu Vasile-Nebesnii Vasile-Dobos Samuel-Pasca Ciprian-Spancioc Radu-Teleoaca Ciprian

Toboșar Radu Maria, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 3 – DRAGON 10+2 master Mix 200 m -Heber Robert-Gordan Carmen-Stoica Diana-Dumitra Constantin-Butuman Cristian-Mocanu Liviu-Nitoi Elvira-Olaru Marian-Sutka  Raimond-Mocanu Mihaela

Toboșar Radu Maria, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 3 – DRAGON 10+2 seniori Mix 200 m -Radu Maria-Stoica Diana-Pescar Marius-Udrescu Vasile-Dubles Daniel- Samoila Mihaela-Nebesnii Vasile-Pasca Ciprian-Roșioru Arina-Teleoacă Ciprian

Toboșar Retezan Denisa, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 4 – DRAGON 10+2 master B 200 m -Heber Robert-Pescar Marius-Dohr Diether-Sutka Raimond-Constantin Dumitra- Pasca Ciprian-Husu Calin-Chiriac Ghenadie-Mocanu Liviu-Butuman Cristian

Toboșar Radu Maria, Cârmaci: Caramov Eduard

Loc 5 – DRAGON 10+2 seniori Mix 200 m -Caramov Timur-Orosz Iasmina-Husu Calin-Mocanu Liviu-Retezan Carla-Dobos Samuel-Mihoc Iuliana-Blajovan Ionut-Mocanu Mihaela-Sutka Raimond. 

Toboșar Contras Diana, Cârmaci: Ciobanu Alexandru

Club Sportiv Nautic Banat Timisoara.

IV. ”Criteriile olimpice”

CONCURS NATIONAL CRITERIUL SPERANTELOR OLIMPICE

Loc 2 – C1B jun II  st 1000m – Caramov Timur

Loc 3 – C1F jun II 200m – Neciuviter Maria

CONCURS NATIONAL CRITERIUL OLIMPIC Juniori I

Loc 1 – C1B jun I st 1000m – Rosioru Andrei

Loc 1 – C1B jun I st 500m – Rosioru Andrei.

 

 

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


noua − = 7

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: