FOTO. ”Memorialul Zeno Lache” la kaiac-canoe

Ar fi fost deja cea de-a treia ediție a ”Memorialului Zeno Lache”, în amintirea, onoarea și cinstirea memoriei celui care a fost sportivul de performanță, antrenorul și pentru mulți ani conducătorul secției de kaiac-canoe la CSȘ1 Timișoara, profesorul Zeno Lache. Dat fiind ”pLandemia”, care pe nedrept și fără absolut nici un motiv a tras sportul pe tușă în primăvara lui 2020, anul acesta a avut loc doar cea de-a doua ediție a reuniunii pe apele canalului Bega. Câteva fotografii și ordinea primilor clasați în probele întrecerii de suflet.

La care au participat sportivi de la 6 cluburi, câte două din Arad și Timișoara, și anume CSM și CSȘ Gloria respectiv CSȘ1 și CS Nautic Banat – grupare organizatoare, precum și câte unul din Deva – CS Cetate și Șag, CS Timișul, cu mulțumiri pe adresa tuturor celor aliniați la start din partea președintelui Clubului Sportiv Nautic Banat Timișoara, profesoara Codruța Șofron. 

SCOICA B  200m      SERIA 1

Numele si prenumele Club Loc
Boțiu Marian CSS AR 1
Avram Rareș CSS TM 2
     
     

 

SCOICA B  200m        SERIA 2

Numele si prenumele Club Loc
Nizamov Ivan CS Nautic Banat 1
Sărac Răzvan CSM AR 2
Bulzan Bogdan CS Nautic Banat 3
     

 

SCOICA B  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Boțiu Marian AR 1
Nizamov Ivan CS Nautic Banat 2
Sărac Răzvan AR 3
Avram Rareș CSS TM 4

 

SCOICA F  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Ghiță Alexia Cetate Deva 1
Porricelli Geniffer CSS TM 2
Nastac Antonia Cetate Deva 3
Dan Maria Cetate Deva 4

 

K1 B Juniori III  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Filimon Alexandru Cetate Deva 1
Kisvardai Tibor CSM AR 2
Toc Lucas CSS AR 3
Bociu Luca CSS TM 4

 

K1 F Juniori III  200m          FINALĂ

Numele si prenumele Club Loc
Mureșan Andreea Cetate Deva 1
Dascăl Csenge CSM AR 2
Zoițoc Sara CSS TM 3
     

K1 B Juniori II  200m      SERIA 1

Numele si prenumele Club Loc
Marian Emanuel CSS AR 1
Mureșan Ioan Cetate Deva 2
Bociu Aris CSS TM 3
     

K1 B Juniori II  200m      SERIA 2

Numele si prenumele Club Loc
Borza Darius CSM AR 1
Oprean Bogdan Cetate Deva 2
     
     

K1 B Juniori II  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Borza Darius CSM AR 1
Mureșan Ioan Cetate Deva 2
Marian Emanuel CSS AR 3
Oprean Bogdan Cetate Deva 4

 

K1 F Juniori II  200m      SERIA 1

Numele si prenumele Club Loc
Colban Roxana CSS TM 2
Trif Sara Cetate Deva 1
Răilean Larisa Cetate Deva 3
     

K1 F Juniori II  200m      SERIA 2

Numele si prenumele Club Loc
Pop Alexia CS Nautic Banat 1
Boros Alexandra Cetate Deva 2
     
     

K1 F Juniori II  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Trif Sara Cetate Deva 1
Pop Alexia CS Nautic Banat 2
Colban Roxana CSS TM 3
Boros Alexandra Cetate Deva 4

K1 B Juniori I  200m      SERIA 1

Numele si prenumele Club Loc
Doboș Samuel CSS TM 1
Miheț Alexandru Cetate Deva 2
Kisvardai Tamaș CSM AR 3
     

K1 B Juniori I  200m      SERIA 2

Numele si prenumele Club Loc
Marian David CSS AR 1
Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat 2
Lucacs Christian CSM AR 3
     

K1 B Juniori I  200m      SERIA 3

Numele si prenumele Club Loc
Abrudan Rareș CSS TM 1
Ogrinci Alexandru CSM AR 2
Dumitrescu Andrei CS Nautic Banat 3
     

K1 B Juniori I  200m      SEMIFINALA 1

Numele si prenumele Club Loc
Doboș Samuel CSS TM 1
Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat 2
Abrudan Rareș CSS TM 3
     

K1 B Juniori I  200m      SEMIFINALA 2

Numele si prenumele Club Loc
Marian David CSS AR 1
Miheț Alexandru Cetate Deva 2
Ogrinci Alexandru CSM AR 3
     

K1 B Juniori I  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Marian David CSS AR 1
Doboș Samuel CSS TM 2
Miheț Alexandru Cetate Deva 3
Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat 4

K1 F Juniori I  200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Fulop Sarah CSS AR 1
Ardelean Valentina CSS AR 2
Daia Mihaela CSS TM 3
     
     

K1 F SENIORI 200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Mihoc Iuliana CS Nautic Banat 1
Samoilă Mihaela CS Nautic Banat 1
     
     

K1 B   MASTER 200m      FINALA

Numele si prenumele Club Loc
Baciu Nicolae Timișul Șag 1
     
     
     

OPEN

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 1

  Numele si prenumele Club LOC
  Borza Darius, Borza Casian, Marian David, Marian Emanuel, Kisvardai Tamaș, Kisvardai Tibor, Ogrinci Alexandru, Ardelean Valentina, Fulop Sarah, Lucacs Christian

Toboșar: Sărac Darius

Cârmaci: Muscă Gheorghe

CSM AR 1
  Doboș Samuel, Ciobanu Alexandru, Crișan Mario, Săilă Leonard, Mihoc Iuliana, Samoilă Mihaela, Orosz Iasmina, Colban Roxana, Pop Alexia, Daia Mihaela

Toboșar: Sabou Alexandra

Cârmaci: Baciu Nicolae

NAUTIC 1 2

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 2

  Numele si prenumele Club LOC
  Doboș Samuel, Ciobanu Alexandru, Crișan Mario, Săilă Leonard, Mihoc Iuliana, Samoilă Mihaela, Orosz Iasmina, Colban Roxana, Pop Alexia, Daia Mihaela

Toboșar: Sabou Alexandra

Cârmaci: Baciu Nicolae

NAUTIC 1 1
  Nizamov Ivan, Porricelli Geniffer, Mocanu Liviu, Dohr Dieter, Roman Bianca, Dumitrescu Andrei, Abrudan Rareș, Bociu Luca, Bociu Aris, Morcan Damian

Toboșar: Bulzan Bogdan

Cârmaci: Kovacs Robert

NAUTIC 2 2

F+B juniori+ tineret +seniori+masters  BARCI DRAGON 200m   FINALA

  Numele si prenumele Club LOC
  Borza Darius, Borza Casian, Marian David, Marian Emanuel, Kisvardai Tamaș, Kisvardai Tibor, Ogrinci Alexandru, Ardelean Valentina, Fulop Sarah, Lucacs Christian

Toboșar: Sărac Darius

Cârmaci: Muscă Gheorghe

CSM AR 1
  Doboș Samuel, Ciobanu Alexandru, Crișan Mario, Săilă Leonard, Mihoc Iuliana, Samoilă Mihaela, Orosz Iasmina, Colban Roxana, Pop Alexia, Daia Mihaela

Toboșar: Sabou Alexandra

Cârmaci: Baciu Nicolae

NAUTIC 1 2
  Nizamov Ivan, Porricelli Geniffer, Mocanu Liviu, Dohr Dieter, Roman Bianca, Dumitrescu Andrei, Abrudan Rareș, Bociu Luca, Bociu Aris, Morcan Damian

Toboșar: Bulzan Bogdan

Cârmaci: Kovacs Robert

NAUTIC 2 3

 

 

 

 

 

 

 

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


cinci − 4 =

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: