”Memorialul Zeno Lache”, la a III-a ediție pe canalul Bega: clasări + FOTO

În amintirea celui care a fost suflet peste decenii al activității în kaiac-canoe pe apele canalului Bega, mai întâi învățăcel și sportiv, apoi antrenor, în ultimii ani buni conducător al secției de profil la Clubul Sportiv Școlar 1 Timișoara, profesorul Zeno Lache, luna aceasta a fost organizată cea de-a treia ediție a ”Memorialului Zeno Lache”, potrivit cadru de concurs și pentru noile valuri ale sportului cu vâsle. Ediție cu oaspeți din țară dar și din Franța și Serbia, ediție cu o multitudine de probe, pe diverse distanțe, în unele cazuri cu serii de calificare, semifinale și finale, rezervate atât juniorilor cât și sportivilor master, pe mai multe grupe de vârstă, totul în orchestrarea CS Nautic Banat Timișoara. Primii clasați de la cursă la cursă, în kaiac, canoe și Dragon Boats, precum și fotografii.

SCOICA B  200m      SERIA 1                 16:00

Numele si prenumele Club Loc
Anghelescu Ștefan CSS TM 1
Diaconu Matei CSS TM 2
Trif Cezar Cetate Deva 3
Țuțac Daniel CSS TM 4

SCOICA B  200m        SERIA 2               16:05

Numele si prenumele Club Loc
Comșulea-Babescu Darius CSS TM 1
Țuțac David CSS TM 2
Rogoveanu Radu CSS TM 3
Termure Darius Cetate Deva Baie

SCOICA B  200m      SERIA 3                           16:10

Numele si prenumele Club Loc
Țuțac Filip CSS TM 1
Latura Raoul CSS TM 2
Bran Horea Cetate Deva 3
Costin Medru CSS TM 4

Primii 2 în semifinală

SCOICA B  200m      SEMIFINALA 1     16:15

Numele si prenumele Club Loc
Anghelescu Ștefan CSS TM 1
Țuțac David CSS TM 2
Țuțac Filip CSS TM 3
     

SCOICA B  200m        SEMIFINALA 2   16:20

Numele si prenumele Club Loc
Comșulea-Babescu Darius CSS TM 1
Latura Raoul CSS TM 2
Diaconu Matei CSS TM 3
     

Primii 2 în finală

 

 

SCOICA B  200m      FINALA                           16.25

Numele si prenumele Club Loc
Anghelescu Ștefan CSS TM 1
Comșulea-Babescu Darius CSS TM 2
Țuțac David CSS TM 3
Latura Raoul CSS TM 4

SCOICA F  200m      SERIA 1                           16:30

Numele si prenumele Club Loc
Olaru Rahela CSS TM 1
Costin Matilda CSS TM 2
Trif Ștefania Cetate Deva 3
     

SCOICA F  200m        SERIA 2                16:35

Numele si prenumele Club Loc
Noaje Alexandra CSS TM 1
Rogoveanu Ștefania CSS TM 2
Sfat Alexia Cetate Deva 3
     

SCOICA F  200m        SERIA 3                16:40

Numele si prenumele Club Loc
Ghiță Alexia Cetate Deva 1
Gabor Ana Maria CSS TM 2
Rogoveanu Sofia CSS TM 3
     

Primii 2 în semifinală

SCOICA F  200m        SEMIFINALA 1             16:45

Numele si prenumele Club Loc
Ghiță Alexia Cetate Deva 1
Olaru Rahela CSS TM 2
Costin Matilda CSS TM 3
     

SCOICA F  200m        SEMIFINALA 2             16:50

Numele si prenumele Club Loc
Noaje Alexandra CSS TM 1
Gabor Ana Maria CSS TM 2
Rogoveanu Ștefania CSS TM 3
     

Primii 2 în finală

SCOICA F  200m      FINALA                           16:55

Numele si prenumele Club Loc
Ghiță Alexia Cetate Deva 1
Olaru Rahela CSS TM 2
Noaje Alexandra CSS TM 3
Gabor Ana Maria CSS TM 4

K1 B Juniori III  200m      SERIA 1                  17:00

Numele si prenumele Club Loc
Gemanar Sebastian CSS Orșova 1
Gherman Ionuț Gloria Arad 2
Revesz Adam West Arad 3
Maftei Sergiu CSS TM 4

K1 B Juniori III  200m      SERIA 2                  17:05

Numele si prenumele Club Loc
Olaru Eduard CSS TM 1
Radovan Ramljanski Begej Serbja 2
Duțu Vittorio CSS TM 3
Suidea Cătălin CS Hunedoara LS

K1 B Juniori III  200m      SERIA 3                  17:10

Numele si prenumele Club Loc
Marko Lakatus Begej Serbja 1
Nemanja Vlatkovic Begej Serbja 2
Jitărașu Alexandru CSS TM 3
Firican Vasile Cetate Deva 4
Fratu Șerban CSM Arad Baie
     

K1 B Juniori III  200m      SERIA 4                  17:15

Numele si prenumele Club Loc
Zapalia Rareș CSS Orșova 1
Alexa Lalic Begej Serbja 2
Halaj Erik West Arad 3
Sarcozi Athur West Arad 4
Alexa Simonovski Begej Serbja 5

 

Primii 2 în semifinală

 

K1 B Juniori III  200m  SEMIFINALA 1         17:25

Numele si prenumele Club Loc
Radovan Ramljanski Begej Serbja 1
Marko Lakatus Begej Serbja 2
Gemanar Sebastian CSS Orșova 3
Zapalia Rareș CSS Orșova 4
     

K1 B Juniori III  200m  SEMIFINALA 2         17:30

Numele si prenumele Club Loc
Olaru Eduard CSS TM 1
Nemanja Vlatkovic Begej Serbja 2
Gherman Ionuț Gloria Arad 3
Alexa Lalic Begej Serbja 4
     

Primii 2 în finala

K1 B Juniori III  200m      FINALA                  17:35

Numele si prenumele Club Loc
Olaru Eduard CSS TM 1
Radovan Ramljanski Begej Serbja 2
Nemanja Vlatkovic Begej Serbja 3
Marko Lakatus Begej Serbja 4

K1 F Juniori III  200m      SERIA 1                  17:40

Numele si prenumele Club Loc
Mureșan Andreea Cetate Deva 1
Pfliger Amelie ACS Mulhouse 2
Hoha Adina CSS Orșova 3
Popa Teodora Cetate Deva 4

 

K1 F Juniori III  200m      SERIA 2                  17:45

Numele si prenumele Club Loc
Romand Juliette ACS Mulhouse 1
Pârva Roxana Cetate Deva 2
Chazerand Elise ACS Mulhouse 3
Mocanu Andreea CSS TM 4

Primii 2 în finală

K1 F Juniori III  200m          FINALĂ     17:50

Numele si prenumele Club Loc
Mureșan Andreea Cetate Deva 1
Pfliger Amelie ACS Mulhouse 2
Romand Juliette ACS Mulhouse 3
Pârva Roxana Cetate Deva Baie

K1 B Juniori II  200m      SERIA 1          17:55

Numele si prenumele Club Loc
Mureșan Alexandru Cetate Deva 1
Stefan Trubajic Begej Serbja 2
Cepoi Meșter CSS TM 3
Ghergheț Victor CS Hunedoara LS

K1 B Juniori II  200m      SERIA 2          18:00

Numele si prenumele Club Loc
Filimon Alexandru Cetate Deva 1
Javan Popov Begej Serbja 2
Blidariu Beniamin CSS TM 3
Dinu Darius CSS Orșova Baie

K1 B Juniori II  200m      SERIA 3          18:05

Numele si prenumele Club Loc
Marian Emanuel Gloria Arad 1
Bădoiu Nicușor CSS Orșova 2
Stevan Bojanic Begej Serbja 4
L`Hhastis Charles ACS Mulhouse 3

K1 B Juniori II  200m      SERIA 4          18:10

Numele si prenumele Club Loc
Kisvardai Tibor CSM Arad 1
Toc Lucas Gloria Arad 2
Pescar Andrei CSS TM 3
Dăescu Bogdan CSS TM LS

Primii 2 în semifinală

 

K1 B Juniori II  200m    SEMIFINALA 1          18:20

Numele si prenumele Club Loc
Mureșan Alexandru Cetate Deva 1
Bădoiu Nicușor CSS Orșova 2
Javan Popov Begej Serbja 3
Toc Lucas Gloria Arad 4
     

K1 B Juniori II  200m    SEMIFINALA 2          18:25

Numele si prenumele Club Loc
Marian Emanuel Gloria Arad 1
Stefan Trubajic Begej Serbja 2
Filimon Alexandru Cetate Deva 3
Kisvardai Tibor CSM Arad 4

K1 B Juniori II  200m      FINALA          18:30

Numele si prenumele Club Loc
Mureșan Alexandru Cetate Deva 1
Stefan Trubajic Begej Serbja 2
Marian Emanuel Gloria Arad 3
Bădoiu Nicușor CSS Orșova 4

K1 F Juniori II  200m      SERIA 1          18:35

Numele si prenumele Club Loc
Amandine Romand ACS Mulhouse 1
Ciocîrlie Janett CSS Orșova 2
Lupu Iuliana CSS Orșova 3

K1 F Juniori II  200m      SERIA 2          18:40

Numele si prenumele Club Loc
Pop Alexia CS Nautic Banat 1
Margaret Giulia ACS Mulhouse 2
Mînduț Denisa Cetate Deva 3

Primii 2 în finală

 

K1 F Juniori II  200m      FINALA          18:45

Numele si prenumele Club Loc
Amandine Romand ACS Mulhouse 1
Margaret Giulia ACS Mulhouse 2
Ciocîrlie Jannet CSS Orșova 3
Pop Alexia CS Nautic Banat 4

K1 B Juniori I  200m      SERIA 1            18:50

Numele si prenumele Club Loc
Kisvardai Tamas CSM Arad 1
Bădoiu Cristian CSS Orșova 2
Drăgan Alexandru CSS TM LS
Blajovan Ionuț CS Nautic Banat LS

K1 B Juniori I  200m      SERIA 2            18:55

Numele si prenumele Club Loc
Săiceanu Răzvan Cetate Deva 1
Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat 2
Borza Darius CSM Arad 3

K1 B Juniori I  200m      SERIA 3            19:00

Numele si prenumele Club Loc
Marian David Gloria Arad 1
Balaj Andrei CSM Arad 2
Oprean Bogdan Cetate Deva 3

Primii 2 în semifinală

 

K1 B Juniori I  200m      SEMIFINALA 1         19:05

Numele si prenumele Club Loc
Marian David Gloria Arad 1
Săiceanu Răzvan Cetate Deva 2
Bădoiu Nicușor CSS Orșova 3
     

K1 B Juniori I  200m      SEMIFINALA 2         19:10

Numele si prenumele Club Loc
Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat 1
Kisvardai Tamas CSM Arad 2
Balaj Andrei CSM Arad 3
     

Primii 2 în finală

K1 B Juniori I  200m      FINALA           19:15

Numele si prenumele Club Loc
Kisvardai Tamas CSM Arad 1
Marian David Gloria Arad 2
Săiceanu Răzvan Cetate Deva 3
Ciobanu Alexandru CS Nautic Banat 4

K1 F Juniori I  200m      SERIA 1            19:20

Numele si prenumele Club Loc
Bărbulescu Maria CSS Orșova 1
Răileanu Larisa Cetate Deva 2
Laura Krauss ACS Mulhause 3

K1 F Juniori I  200m      SERIA 2            19:30

Numele si prenumele Club Loc
Costea Adriana Cetate Deva 1
Nastac Lorena Cetate Deva 2
Aniti Iulia Gloria Arad 3

Primii 2 în finală

K1 F Juniori I  200m      FINALA            19:35

Numele si prenumele Club Loc
Răileanu Larisa Cetate Deva 1
Aniti Iulia Gloria Arad 2
Nastac Lorena Cetate Deva 3
Bărbulescu Maria CSS Orșova  4
Costea Adriana Cetate Deva Baie

C1 B +F Juniori   200m      FINALA                 19:40

Numele si prenumele Club Loc
Mazgaciu Alexandru CSS Orșova 1
Anna Chazerand ACS Mulhouse 1
     
     

K1 F MASTERS + SENIORI 200m      FINALA       19:45

Numele si prenumele Club Loc
Radu Maria CS Nautic Banat 1
Samoilă Mihaela CS Nautic Banat 2
Mihoc Iuliana CS Nautic Banat 3
     

K1 B   MASTER + SENIORI 200m      SERIA 1 19:50

Numele si prenumele Club Loc
Nagy Ștefan CSM Arad 1
Dubleș Daniel CS Nautic Banat 2
Baciu Nicolae Timișul Șag 3
     

K1 B   MASTER + SENIORI 200m      SERIA 2 19:50

Numele si prenumele Club Loc
Moldovan Grig CS Nautic Banat 1
Murg Ioan Voința Arad 1
Murg Ștefan Voința Arad 2
Korda Balazs CSM Arad 3

K1 B   MASTER + SENIORI 200m      FINALA 19:50

Numele si prenumele Club Loc
Nagy Ștefan CSM Arad 1
Murg Ioan Voința Arad 2
Murg Ștefan Voința Arad 3
Dubleș Daniel CS Nautic Banat 4

OPEN

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 1

  Numele si prenumele Club TIMP LOC
  Ila Gheorghe, Dan Marian, Tătaru Iulian, Banciu Narcis, Iercan Călin, Babencu Tiberiu, Popescu Traian, Săcmărean Dan, Șipoș Cristian, Maghiș Florin

Toboșar: Șipoș Ina

Cârmaci: Nicu Florian

West Sport Arad 48:52 1
  Daniel Popescu, Ionuț Ristoiu, Ovidiu Balinț, Samuel Diaconu, Alexandru Jitărașu, Mihai Brăniște, Liviu Enache, Ciprian Fărcaș, Andrei Fărcaș

Toboșar: Alexandra Pracsiu

Cârmaci: Alexandru Ciobanu

Viesparii Nautic 4 53:16 2

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 2

  Numele si prenumele Club TIMP LOC
  Maria Radu, Mihaela Samoilă, Iuliana Mihoc, Daria Cojocaru, Pompiliu Pescar, Cristi Drăgoi, Andrei Pescar, Eduard Olaru, Iasmina Orosz, Vasile Udrerscu

Toboșar : Rareș Avram

Cârmaci : Alexandru Ciobanu

Nautic Banat 1 47:54 1
  Alexia Pop, Alexandru Ciobanu, Grigore Moldovan, Dothr Dieter, Onc Mircea, Ana Maria Gabor, Alexandra Noaje, Ciprian Ștefănescu

Toboșar: Alexandra Pracsiu

Cârmaci: Nicolae Baciu

Dragonagiii Nautic 3 59:46 2

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m SERIA 3

  Numele si prenumele Club TIMP LOC
  Dumitrescu Andrei, Sebastian Drăgoi, Olaru Marian, Olaru Rahela, Damian Morcan, Mihai Colțun, Lucian  Stoian, Rareș Maier, Samir Țugurlan, Flavius Ghiur

Toboșar : Iasmina Morcan

Cârmaci : Nicolae Baciu

Leii Grei Nautic 2 53:41 1
  Alexia Pop, Alexandru Ciobanu, Grigore Moldovan, Dothr Dieter, Onc Mircea, Ana Maria Gabor, Alexandra Noaje, Ciprian Ștefănescu

Toboșar: Alexandra Pracsiu

Cârmaci: Micu Florian

Dragonagiii Nautic 3 59:36 2

BARCI DRAGON juniori, seniori, masters F+B 200m FINALA

  Numele si prenumele Club TIMP LOC
1.        Maria Radu, Mihaela Samoilă, Iuliana Mihoc, Daria Cojocaru, Pompiliu Pescar, Cristi Drăgoi, Andrei Pescar, Eduard Olaru, Iasmina Orosz, Vasile Udrerscu

Toboșar : Rareș Avram

Cârmaci : Alexandru Ciobanu

 

Nautic Banat 1   1
2.        Ila Gheorghe, Dan Marian, Tătaru Iulian, Banciu Narcis, Iercan Călin, Babencu Tiberiu, Popescu Traian, Săcmărean Dan, Șipoș Cristian, Maghiș Florin

Toboșar: Șipoș Ina

Cârmaci: Nicu Florian

 

West Sport Arad   2
3.        Dumitrescu Andrei, Sebastian Drăgoi, Olaru Marian, Olaru Rahela, Damian Morcan, Mihai Colțun, Lucian  Stoian, Rareș Maier, Samir Țugurlan, Flavius Ghiur

Toboșar : Iasmina Morcan

Cârmaci : Nicolae Baciu

Leii Grei Nautic 2   3
4.        Daniel Popescu, Ionuț Ristoiu, Ovidiu Balinț, Samuel Diaconu, Alexandru Jitărașu, Mihai Brăniște, Liviu Enache, Ciprian Fărcaș, Andrei Fărcaș

Toboșar: Alexandra Pracsiu

Cârmaci: Alexandru Ciobanu

Viesparii Nautic 4   4
5.        Alexia Pop, Alexandru Ciobanu, Grigore Moldovan, Dothr Dieter, Onc Mircea, Ana Maria Gabor, Alexandra Noaje, Ciprian Ștefănescu

Toboșar: Alexandra Pracsiu

Cârmaci: Micu Florian

Dragonagiii Nautic 3   5

Cluburi participante la cea de-a III-a ediție a “MEMORIALULUI ZENO LACHE”, pe canalul Bega:

  1. CLUB SPORTIV NAUTIC BANAT TIMISOARA – organizator
  2. S.M. ARAD
  3. S.S. ORSOVA
  4. ACS MULHOUSE
  5. WEST CLUB ARAD
  6. CSS GLORIA ARAD
  7. LPS CETATE DEVA
  8. S.S.1 TIMISOARA
  9. TIMIŞUL SAG
  10. VOINȚA ARAD
  11. BEGEJ SERBJA

Președintele Clubului Sportiv Nautic Banat Timisoara, profesoara Codruta Sofron, adresează mulțumiri tuturor participanților.

 

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


7 × = saizeci trei

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: