Luptători de la CS Heracle, printre performerii turneului internațional Wrestling Challenge, la Cluj. Și două locuri I la ”Trophy Adriatic”

CS Heracle a fost reprezentat de zece sportivi la turneul internațional Wrestling Challenge, desfășurat de joi până astăzi în sala „Horia Demian” din Cluj și reunind luptători U15 din zece țări, sportivii care se antrenează în comuna Ghiroda numărându-se printre performerii reuniunii din Ardeal. Iar două clasări pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au obținut tinerii luptători de greco-romane de la CS Heracle la un puternic concurs la Porec, în Croația.

Victor Costică (categ. 41 kg) – fără clasament

Denis Bolfa (categ. 62 kg) – fără clasament.

Delegația clubului Heracle a fost condusă la Cluj de Veaceslav Brumă și Fiodor Covanji.

Vitalie Eriomenco și Alexandrin Guțu, pe prima poziție la Porec

În altă ordine de idei, două clasări pe cea mai înaltă treaptă a podiumului au obținut tinerii luptători de greco-romane de la CS Heracle la puternicul concurs de la Porec (Croația). La „Trophy Adriatic”, Vitalie Eriomenco (categ. 60 kg) și Alexandrin Guțu (categ. 77 kg) au cucerit medalii de aur, câștigând toate meciurile disputate. Mai mult, primul dintre ei a reușit să triumfe fără să piardă vreun punct.

CS Heracle a mai fost reprezentat la competiția de la Porec de Leonid Moroz (categ. 55 kg), Alexei Hahlovschi (categ. 67 kg) și Rostislav Covali (categ. 97 kg).

La ediția cu numărul 33 a „Trophy Adriatic” au participat luptători din 17 țări. CS Heracle a ocupat poziția a patra în clasamentul general pe echipe.

Acest articol a fost publicat în Lupte greco-romane și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.