Peste 350 de sportivi din 26 de oraşe ale ţării s-au întâlnit sâmbătă la Giroc, cu ocazia celei de-a treia ediţii a Cupei de karate Sho-Dan, organizată de Karate Club Giroc în colaborare cu Sho-Dan Karate, cluburi partenere. Sala de sport a Liceului David Voniga a fost gazdă primitoare pentru sutele de părinţi prezenţi la eveniment, ce au trăit la intensitate maximă evoluţia copiilor lor, încurajându-i dar savurând totodată un spectacol-maraton agreabil de arte marţiale.
Graţie unei organizări desăvîrşite a clubului gazdă, în frunte cu inimoşii Amalia Sisak şi George Coca, şi a sprijinului oferit de Primăria Giroc şi o serie de sponsori, ediţia din acest an a evenimentului le-a depăşit pe precedentele, devenind o reală rampă de consacrare a sportivilor participanţi.
S-au aliniat la start competitori cu vârste între 4 şi 50 de ani iar Karate Club Giroc a fost reprezentat de 18 sportivi, 8 dintre ei urcând pe podium şi fiind medaliați la mai multe categorii.
Alte detalii, pe www.girocchisoda.com, dar iată rezultatele sportivilor de la cele două cluburi sunt următoarele:
Pera Aisha:
– Locul I Kata individual feminin 8-9 ani, grupa B
Pera Shaira:
– Locul II Kata individual feminin 8-9 ani, grupa B
– Locul I Kata echipe feminin 6-9 ani
Dumitraşcu Daria:
– Locul III Kata individual feminin 8-9 ani, grupa B
– Locul I Kata echipe feminin 6-9 ani
Georgiu Daria:
– Locul II Kata individual feminin 8-9 ani, grupa A
Olariu Alexandru:
– Locul III Kata individual masculin 4-5 ani, grupa 0
Bona Chelsy:
– Locul III Kata individual feminin 6-7 ani, grupa B
– Locul I Kata echipe feminin 6-9 ani
Contescu Beatris:
– Locul III Kata individual feminin 10-11 ani, grupa A
Georgiu Darius:
– Locul III Kumite individual masculin 8-9 ani, -30kg
– Locul I Kumite echipe masculin 6-9 ani
Budugan Bianca:
– Locul III Kumite echipe feminin 18+
– Locul II Kumite individual feminin 14-15 ani +54 kg
Bălănean Denisa:
– Locul III Kumite echipe feminin 18+
– Locul III Kumite individual feminin Open
– Locul II Kumite individual feminin 18-20 ani -60kg
Artru Emilie:
– Locul III Kumite echipe feminin 18+
– Locul II Kata echipe feminin 14-17 ani
Preda Luca:
– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani
– Locul I Kata echipe masculin 6-9 ani
– Locul I Kata individual masculin 8-9 ani Grupa C
– Locul I Kumite individual masculin 10-11 ani -35kg
– Locul I Kumite individual masculin 8-9 ani -30 kg
Ogasanu Gabriel:
– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani
– Locul I Kata echipe masculin 6-9 ani
– Locul I Kata individual masculin 6-7 ani Grupa C
– Locul I Kumite individual masculin 8-9 ani +35 kg
– Locul I Kumite individual masculin 6-7 ani +30 kg
Lungu Tudor:
– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani
– Locul I Kata echipe masculin 6-9 ani
– Locul III Kata individual masculin 8-9 ani Grupa C
– Locul II Kumite individual masculin 8-9 ani -30 kg
Oaida Darian:
– Locul I Kumite echipe masculin 8-9 ani
– Locul III Kata individual masculin 6-7 ani Grupa B
Stan Valentin:
– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani
– Locul II Kata echipe mixt 14-19 ani
– Locul II Kata individual masculin 12-13 ani Grupa C
Bulz Simion Iosif:
– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani
– Locul II Kata echipe mixt 14-19 ani
– Locul II Kata individual masculin 14-15 ani Grupa C
Bocaeti Horia:
– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani
Bulz Gabriel:
– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani
– Locul II Kata individual masculin 14-15 ani Grupa A+B
Sava Radu:
– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani
Trip Andrei:
– Locul III Kumite echipe masculin 14 – 17 ani
Sava Candit:
– Locul I Kumite echipe masculin 18+
– Locul II Kumite individual masculin 18-20 ani -78kg
Tig Radu:
– Kumite echipe masculin 18+
– Locul II Kata echipe feminin 14-17 ani
– Locul I Kata individual masculin 18-20 ani Grupa 0
– Locul III Kumite individual masculin 18-20 ani -68kg
Stan Adelina:
– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani
– Locul II Kata echipe mixt 14-19 ani
– Locul II Kata individual feminin 10-11 ani Grupa C
– Locul II Kumite individual feminin 10-11 ani +38kg
Marcu Monica:
– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani
– Locul III Kata echipe feminin 10-13 ani
– Locul I Kata individual feminin 8-9 ani Grupa C
– Locul I Kumite individual feminin 8-9 ani +35kg
Cuibus Timeea:
– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani
– Locul III Kata echipe feminin 10-13 ani
– Locul II Kata individual feminin 8-9 ani Grupa C
– Locul II Kumite individual feminin 8-9 ani +35kg
Vlad Talida:
– Locul I Kumite echipe feminin 10 – 13 ani
– Locul III Kata echipe feminin 10-13 ani
– Locul III Kata individual feminin 10-11 ani Grupa B
– Locul I Kumite individual feminin 10-11 ani +38kg
Ceulescu Cristian:
– Locul I Kumite echipe masculin 10-13 ani
– Locul I Kata echipe masculin 10-13 ani
– Locul I Kata individual masculin 10-11 ani Grupa B
Giurgiev Raul:
– Locul I Kumite echipe masculin 10-13 ani
Ardelean Sorin:
– Locul I Kumite echipe masculin 10-13 ani
– Locul II Kata Individual masculin 8-9 ani Grupa B
– Locul II Kumite individual masculin 8-9 ani -35kg
Ursu David:
– Locul II Kumite echipe masculin 10-13 ani
– Locul I Kata echipe masculin 10-13 ani
Muresan Elias:
– Locul II Kumite echipe masculin 10-13 ani
Purdi Andrei:
– Locul II Kumite echipe masculin 10-13 ani
– Locul III Kata individual masculin 10-11 ani Grupa C
Artru Sophie:
– Locul I Kata echipe feminin 18+
Tilinca Gabriela:
– Locul I Kata echipe feminin 18+
– Locul I Kata individual feminin 35+ Grupa D
Bulz Iosif:
– Locul I Kata echipe mixt 18+
– Locul I Kata individual masculin Grupa B
Stingaci Sandra:
– Locul II Kata echipe feminin 14-17 ani
– Locul III Kata individual feminin 16-17 ani Grupa D
Niculescu Darius:
– Locul I Kata echipe masculin 10-13 ani
Bocaieti Horia:
– Locul III Kata individual masculin 14-15 ani Grupa A+B
Bolos Dario:
– Locul III Kata individual masculin 6-7 ani Grupa A
Lungu Adina:
– Locul II Kata individual feminin 4-5 ani Grupa 0
– Locul I Kumite individual feminin 6-7 ani -35 kg
– Locul I Kumite individual feminin -5 ani
Staiculescu Maria:
– Locul II Kata individual feminin 6-7 ani Grupa B
Otiman Rafael:
Locul III Kumite individual masculin 8-9 ani +35 kg
Iancea Darius:
– Locul III Kumite individual masculin -5 ani
Organizatorii felicită copiii şi părinţii pentru susţinere şi mulţumesc în primul rând Primăriei Comunei Giroc, primarului Iosif-Ionel Toma, pentru sprijinul acordat atît în organizarea acestei competiţii, cît şi pentru susţinerea permanentă a clubului, dar şi sponsorilor SC Aqua Flow SRL, SC Artema SRL, SC Giurgiev Grup SRL, SC Mewi SRL, SC Floinst SRL, SC Miruna International SRL.