Deja tradiţional pentru Sânnicolau Mare, după ce cu o săptămână înainte avea loc „Memorialul Ioan Morar”, rezervat sportului de pe semicerc, la sfârşitul săptămânii trecute a venit şi rândul fotbalului, sau mai bine spus a minifotbalului. Ediţia din acest an a „Memorialului Gheorghe Biaş” s-a disputat pe parchetul sălii de sport din Sânnicolau Mare și a fost dedicată în totalitate grupelor de juniori, 1999-2000, 2001-2002, 2003-2004 şi 2005-2006, fiind un bun prilej pentru tinerii sportivi de a-şi exersa calităţile fotbalistice, feriţi de frigul iernii.
Două categorii s-au disputat sâmbătă, rezultatele şi ierarhiile fiindu-vă prezentate mai jos, iar cele mai mici duminică, urmând a reveni cât de curând cu respectivele scoruri şi clasamente.
Grupele de juniori C născuţi în anii 1999-2000 au fost primele care au intrat „în scenă”, cu 5 cluburi la start…
Turneul I, Grupa de vârstă 1999-2000
Grupa A
1. Unirea Sânnicolau Mare I 6p
2. Raris Timișoara 1p
3.Pobeda Dudeștii Vechi 1p
Unirea Sânnicolau Mare I – Pobeda Dudeștii Vechi 8-0
Raris Timișoara – Unirea Sânnicolau Mare I 3-1
Pobeda Dudeștii Vechi – Raris Timișoara 0-0
Grupa B
1. Giarmata 4p
2. Unirea Sânnicolau Mare II 4p
3. Jimbolia 0p
Unirea Sânnicolau Mare II – Jimbolia 2-1
Jimbolia – Giarmata 1-3
Unirea Sânnicolau Mare II – Giarmata 1-1
Locurile 5-6
Pobeda Dudeștii Vechi – Jimbolia 0-3
Semifinale
Unirea Sânnicolau Mare I – Unirea Sânnicolau Mare II 2-1
Giarmata – Raris Timişoara 0-2
Finala mică
Unirea Sânnicolau Mare II – Giarmata 2-1
Finala mare
Unirea Sânnicolau Mare I – Raris Timișoara 3-0
*
Turneul II, Grupa 2001-2002: Pobeda, Jimbolia, Giarmata şi gazda Unirea s-au regăsit şi la această categorie de vârstă cu formaţii în competiţie, plus Edu Sport şi CFR, faţă de grupa de vârstă imediat superioară, în schimb Raris nealiniind o garnitură şi aici.
Grupa A
1. Edu Sport Timișoara 4p
2. CFR Timișoara 4p
3. Giarmata 0p
Grupa B
1. Pobeda Dudeștii Vechi 4p
2. Jimbolia 4p
3. Unirea Sânnicolau Mare 0p
Locurile 5-6
Giarmata – Unirea Sânnicolau Mare 0-1
Semifinale
CFR Timișoara – Pobeda Dudeștii Vechi 1-2
Jimbolia – Edu Sport Timișoara 1-1 (1-2, după penalty-uri)
Finala mică
Jimbolia – CFR Timișoara 2-3
Finala mare
Edu Sport Timișoara – Pobeda Dudeştii Vechi 1-1 (1-2, după penalty-uri)