CSM Lugoj, cu brio în Turcia: doar 47 puncte cedate cu Dures

CSM Lugoj s-a clasat a doua la Cupa Balcanică, reuşind duminică după-amiază şi un al doilea succes la Bursa, în dauna albanezelor de la Teuta Dures, de care au dispus cu 3-0 (:14, :15, :18). Aşadar triumful de vineri, din prima zi, 3:1 în dauna sârboaicelor de la Kolubara Lazarevac, s-a dovedit a fi decisiv pentru acontarea unui excelent loc secund în condiţiile participării în premieră la o competiţie oficială europeană şi aliniind un lot exclusiv cu jucătoare localnice sau autohtone.

CSM Lugoj a câştigat 7 seturi şi a cedat patru în patrulaterul din Turcia, pierzând doar sâmbătă, 1:3 cu favorita Nilufer Belediyespor Bursa, care a câştigat competiţia, cu 3 succese.

Antrenorul principal Bogdan Paul le-a utilizat duminică pe Diana Balintoni, Irina Alexandru, Sorina Marian, Laura Lungu, Ionela Canea, Larisa Paşca (fostă Ciobanu) şi Andreea Smultea (libero). Au mai jucat: Alexandra Badea, Cătălina Busuioc şi Daniela Lupescu.

Acest articol a fost publicat în Volei și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.