Imagini de la patrulaterul internaţional amical „Cupa CSM Lugoj”, cu gazdele timişence încheind pe locul 2, după sârboaicele din Obrenovac, turneu ce a prefigurat „Cupa Balcanică”, urmând de vineri până duminică  în sala „Ioan Kunst Ghermănescu”. Un triumf în jocurile de sâmbătă şi duminică de la ora 19 le-ar sălta pe voleibalistele lui Bogdan Paul în cupele europene…

Sorin Pilipeţi şi Sergiu Vegheş au surprins frumuseţea voleiului feminin, anticipând cele 3 dueluri oficiale din week-end, după următorul program: vineri de la ora 19, Zeleznicar Beograd – Besiktas Istanbul; sâmbătă de la ora 19, CSM Lugoj – Zeleznicar; duminică de la ora 19, CSM Lugoj – Besiktas.

Clasate pe locul 6 în Divizia A1 2012-2013, lugojencele şi-au câştigat dreptul de a evolua în Cupa Balcanică, iar apoi CSM a câştigat dreptul de organizare al competiţiei, fiind vorba despre singura grupare timişeană în sporturile de echipă cu minge implicată în acest an în întreceri internaţionale.

În week-end, vom reveni cu asemenea clişee de la concursul regional…

Acest articol a fost publicat în Timişene, Volei și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.