„Cupa Timişoara”, o tradiţională competiţie de verificare datînd din anii ´70 şi rezervată tinerilor înotători, a avut loc în cele din urmă sîmbătă, conform planificării iniţiale, dar nu în bazinul gazdă al întrecerii, din Complexul Sportiv Bega, ci la Arena Aqua Sport, datorită întîrzierii lucrărilor de reparaţii anunţate a se încheia la incinta din Circumvalaţiunii deja pe 1 octombrie. Mai jos, rezultatele complete ale concursului din week-end, pe probe şi categorii de vîrstă, cu întrebarea dacă şi „Cupa de Sprint” va cădea pradă nepredării la termen a bazei sportive.
În cele din urmă, cu toate emoţiile generate de organizarea „Cupei Timişoara” într-un alt bazin decît cel în care, an de an, în noiembrie, i se mai adăuga o ediţie, întrecerea a fost un succes, derulîndu-se în bune condiţii în Arena Aqua Sport, în a cărei tribună au luat loc şi peste 150 de spectatori, în general părinţi şi aparţinători ai înotătorilor, care au achitat biletul de acces.
„Cupa Timişoara a constituit un criteriu de verificare pentru Campionatele Naţionale, verificîndu-se gradul de pregătire al copiilor în mai multe probe. Pe 50 de metri s-a concurat la toate procedeele şi au mai fost întreceri la 100 metri liber şi 200 metri mixt, pe categorii de vîsrtă din an în an”, ne-a explicat profesorul Ioan Bădescu, şef al secţiei de nataţie în cadrul CSŞ1 Timişoara, şi care organiza de regulă acest concurs în bazinul Bega din Circumvalaţiunii.
Au concurat 182 de sportivi, copii, juniori şi seniori, începînd de la generaţia 2006, provenind în număr de circa 120 de la grupările timişorene CSŞ1, CSM, Delfin şi S.C. Diana, precum şi din judeţele limitrofe, de la cluburile CSŞ Reşiţa, CSM Reşiţa, CSM Arad, LPS Arad şi Gloria Arad, dar şi de la CSŞ Alba Iulia.
„Nu s-au înregistrat recorduri judeţene, ceea ce este explicabil prin faptul că s-a concurat în bazin lung, pe cînd antrenamentele noastre sunt în bazin de 25 de metri”, a mai explicat Bădescu, sperînd totodată în redarea în folosinţă, după luni bune, a bazinului „Bega”: „Pe 8-9 decembrie avem programată Cupa de Sprint, care a căpătat o mai mare însemnătate prin faptul că este singurul concurs organizat pe 25 de metri respectiv pe 100 metri mixt. Este neapărat necesar ca lucrările de reparaţii să fie încheiate cel tîrziu pînă în 1 decembrie, căci dacă întrecerea de sîmbătă a putut fi mutată în bazinul de 50 metri de la Arena Aqua Sport, Cupa de Sprint poate fi însă găzduită doar într-un bazin de 25 de metri, altfel neputînd fi disputate probele”.
Bădescu a mai explicat că la „Cupa Timişoara”, în cele 4 ore şi jumătate de înot, nu s-au înregistrat cele mai spectaculoase rezultate şi pentru că „înotătorii sunt în plin proces de pregătire şi nu în vîrf de formă, pe care intenţionăm să-l atingă la proximele Campionate Naţionale”, dar chiar şi aşa de exemplu Sergiu Deznan a reconfirmat între seniori, Alexandru Oproiu la juniori mari iar la copii Lucia Giurcă şi Radu Vaipan.
Apropo de întrecerile oficiale, bate la uşă Campionatul Naţional pentru copii de 10-11 ani, ce va avea loc la Bacău între 29 noiembrie – 2 decembrie, bisat în aceeaşi localitate de cel la categoria 11-13 ani, urmate de Campionatul Naţional de juniori, la Piteşti, pe 14-17 decembrie.
***
Rezultate oficiale “Cupa Timişoara”, sîmbătă 17.11.2012
Proba 1: 50 liber băieţi
2002 şi mai mici
1 Icobescu Gabriel 2002 CSS 1 Timisoara 33.20
2 Damian Patrick 2002 CSS 1 Timisoara 33.78
3 Tanasie Rares 2002 CSS 1 Timisoara 36.52
4 Stana Bogdan 2002 LPS Arad 36.58
5 Popescu Denis 2003 CSS Resita 37.34
6 Tudorache Titus 2002 CSS Resita 37.35
7 Poka Robert 2002 Delfin Timisoara 38.74
8 Fara Casian 2002 CSS Resita 39.06
9 Grumazescu Razvan 2004 CSS1 Timisoara 40.02
10 Dancanet Emil 2004 CSS1 Timisoara 40.06
11 Mihala Mark 2002 CSM Timisoara 40.68
12 Grubacichi Alen 2003 CSS1 Timisoara 42.38
13 Centea Ruben 2003 Delfin Timisoara 42.52
14 Checiches Bogdan 2004 CSS1 Timisoara 43.12
15 Jurma Victor 2004 CSS 1 Timisoara 44.17
16 Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara 44.44
17 Tatu Darius 2002 CSS 1 Timisoara 44.81
18 Martinovici Darius 2002 CSS 1 Timisoara 46.59
19 Ilie Alexandru 2002 CSS 1 Timisoara 48.88
20 Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 49.24
21 Marcov Iasmin 2003 CSS 1 Timisoara 50.29
22 Lascu Mihai 2004 CSS1 Timisoara 50.84
23 Slavu Vlad 2004 SCD Timisoara 51.69
24 Balu Victor 2004 CSS1 Timisoara 51.75
25 Apostol Mihai 2006 CSS1 Timisoara 52.61
26 Bordea Rares 2002 SCD Timisoara 54.23
27 Stefan Luca 2003 CSS 1 Timisoara 55.44
28 Florea Andrei 2006 CSS 1 Timisoara 55.45
29 Iounas Florin 2003 CSS1 Timisoara 56.59
30 Mester Alexandru 2004 CSS 1 Timisoara 58.01
31 Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 59.01
32 Ciuhandru Mario 2005 CSS 1 Timisoara 1.00.68
33 Bunda Arman 2005 CSS 1 Timisoara 1.01.52
34 Lutic Luca 2004 CSS1 Timisoara 1.04.52
35 Mihaescu Andrei 2002 CSS1 Timisoara 1.08.68
36 Budiu Mihai 2004 CSS1 Timisoara 1.11.56
37 Luput Sebastian 2006 Delfin Timisoara nep
38 Gabrian Eduard 2005 CSS 1 Timisoara nep
39 Checiches Andrei 2005 CSS1 Timisoara nep
40 Tirniceriu Luca 2004 CSS 1 Timisoara nep
41 Palescu Denis 2003 CSS Resita nep
2001
1 Macovei Luca 2001 CSS 1 Timisoara 33.93
2 Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 34.15
3 Plainiceanu Sebastian 2001 CSS Resita 34.50
4 Caravan Bogdan 2001 CSS Resita 34.97
5 Mihai Andrei 2001 CSS Resita 35.32
6 Rosu Andrei 2001 CSS Resita 36.93
7 Irinca Bogdan 2001 CSS Resita 37.13
8 Antal Cosmin 2001 CSS1 Timisoara 37.43
9 Avramovici Robi 2001 CSS Resita 37.74
10 Grumazescu Vlad 2001 CSM Timisoara 37.79
11 Racoceanu Rares 2001 CSS Resita 38.44
12 Borduz Flavius 2001 CSS Resita 39.31
13 Gagaluta Denis 2001 CSS Resita 40.58
14 Miazga Andre 2001 CSMAradnep
2000
1 Gontar Odeli 2000 LPSArad 28.66
2 Ardelean Alex 2000 LPSArad 30.60
3 Sarac Catalin 2000 LPSArad31.12
4 Vaipan Radu 2000 CSS 1Timisoara31.17
5 Epure Alex 2000 CSS 1Timisoara31.29
6 Leucuta Leonard 2000 CSS1Timisoara31.66
7 Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 32.11
8 Popa Aaron 2000 LPS Arad 32.21
9 Loichita Mihai 2000 CSM Timisoara 33.13
10 Talpai Zsolt 2000 CSS1 Timisoara 35.50
11 Ionita Andrei 2000 LPS Arad 37.08
12 Suciu Mario 2000 LPS Arad 39.65
1999
1 Mara Mihai 1999 LPS Arad 28.93
2 Serban Andrei 1999 CSM Arad 29.05
3 Sirbulov Mario 1999 CSS1 Timisoara 29.37
4 Suciu Adin 1999 LPS Alba Iulia 30.68
5 Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 31.41
6 Arba Adrian 1999 CSS1 Timisoara 31.97
7 Marincu Mircea 1999 Delfin Timisoara 32.56
8 Bumbea Andrei 1999 CSS Resita 32.74
9 Dobre Bogdan 1999 CSM Timisoara 33.28
10 Macovei Andrei 1999 CSS 1 Timisoara 33.48
11 Ancuta Catalin 1999 CSS1 Timisoara 34.22
12 Antal Alin 1999 CSS1 Timisoara 35.00
13 Manea Stefan 1999 Delfin Timisoara 37.95
14 Grindean Denis 1999 CSS1 Timisoara 37.98
1998
1 Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 27.71
2 Ispas Andrei 1998 LPS Alba Iulia 28.51
3 Crisnic Andrei 1998 CSS1 Timisoara 29.38
4 Chincea Emanuel 1998 LPS Arad 29.53
5 Biriboaca Radu 1998 CSS 1 Timisoara 29.58
6 Pitas Alexandru 1998 CSM Arad 29.65
7 Peicu Remus 1998 LPS Alba Iulia 30.68
8 Codrea Edy 1998 CSS Resita 32.10
9 Mita Flavius 1998 CSM Timisoara 32.72
10 Neofet Teo 1998 LPSArad33.86 1996-1997
1 Sonoc Gabriel 1997 LPSArad26.01
2 Talpai Tamas 1996 CSS1 Timisoara 26.59
3 Rus Dragos 1997 LPS Alba Iulia 27.48
4 Simon Andrei 1997 LPS Arad 27.67
5 Plesa Andrei 1997 LPS Alba Iulia 27.86
6 Stoican Doru 1996 LPS Arad 27.86
7 Motogna Antoniu 1997 LPS Alba Iulia 27.89
8 Iancu Alexandru 1997 LPS Alba Iulia 28.44
9 Sandu Dorin 1997 LPS Arad 35.03
10 Szekely Alexandru 1996 LPS Alba Iulia desc
1995 si mai mari
1 Deznan Sergiu 1993 CSM Timisoara 25.27
2 Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 25.85
3 Pirjol Ionut 1992 CSM Timisoara 26.01
4 Oproiu Alexandru 1995 CSM Timisoara 26.07
5 Stafie Andrei 1994 CSS1 Timisoara 26.87
6 Ionita Radu 1995 LPS Arad 28.20
7 Revesz Levente 1987 CSM Timisoara 32.12
8 Rotar Bogdan 1994 CSS1 Timisoara 1.05.81
Proba 2: 50 liber fete
2002 si mai mici
1 Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 36.04
2 Stan Lilla-Aliz 2003 Delfin Timisoara 38.86
3 Ionita Alexia 2005 Delfin Timisoara 40.13
4 Retezan Denisa 2002 CSM Timisoara 40.20
5 Alim Suzana 2003 CSS 1 Timisoara 42.62
6 Hentes Andreea 2003 CSS 1 Timisoara 42.68
7 Gogoi Briana 2002 CSS Resita 42.87
8 Biro Fanny 2005 Delfin Timisoara 45.10
9 Vasut Alexandra 2003 CSS Resita 45.10
10 Braun Nicole 2004 CSS1 Timisoara 48.73
11 Sand Sara 2002 CSS 1 Timisoara 51.19
12 Ticiu Diana 2004 CSS1 Timisoara 51.36
13 Flash Lisa 2003 CSS1 Timisoara 52.94
14 Hornea Andreea 2003 CSS1 Timisoara 54.66
15 Besnea Ribanna 2004 CSS 1 Timisoara 55.12
16 Tiron Taisia 2004 CSS1 Timisoara 56.20
17 Bagiu Alexia 2003 CSS1 Timisoara 59.32
18 Cala Iasmina 2004 CSS1 Timisoara 1.00.06
19 Borusteanu Andrea 2004 CSS1 Timisoara 1.02.14
20 Urlea Anja 2003 CSS 1 Timisoara 1.04.21
21 Jurchita Delia 2002 CSS 1 Timisoara 1.08.94
22 Vit Sandra 2004 CSS 1 Timisoara 1.15.00
23 Avram Anda 2002 CSS 1 Timisoara desc
24 Pacuraru Adela 2002 CSS 1 Timisoara desc
2001
1 Giurca Lucia 2001 CSM Timisoara 31.19
2 Popov Snejana 2001 CSS 1 Timisoara 32.04
3 Bradean Luoana 2001 LPS Arad 33.85
4 Vizman Stefana 2001 CSS 1 Timisoara 35.00
5 Herlas Karina 2001 CSS1 Timisoara 36.31
6 Bulzu Maria 2001 CSS Resita 37.77
7 Popa Andreea 2001 CSM Arad 37.89
8 Jaravete Paula 2001 LPS Alba Iulia 38.25
9 Baciu Antonia 2001 CSS Resita 38.64
10 Otelariu Crstina 2001 CSS Resita 40.40
11 Bobaila Ioana 2001 LPS Alba Iulia 42.03
12 Negrea Alexandra 2001 CSS Resita 42.27
13 Rece Sabina 2001 Delfin Timisoara 45.70
14 Gregor Beatrice 2001 CSS1 Timisoara nep
15 Rujan Diana 2001 CSM Arad nep
16 Hojda Andreea 2001 CSS1 Timisoara nep
2000
1 Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 30.72
2 Chincea Lorena 2000 LPS Arad 31.77
3 Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 32.03
4 Draghia Roxana 2000 CSS 1 Timisoara 34.04
5 Muresan Cezara 2000 LPS Arad 34.10
6 Varadi Ela 2000 CSS 1 Timisoara 35.82
7 Sfat Andreea 2000 LPS Arad 38.15
1999
1 Humeniuc Denisa 1999 CSS 1 Timisoara 33.68
2 Niculeasa Antonia 1999 CSS1 Timisoara 33.75
3 Marc Denisa 1999 LPS Alba Iulia 33.80
4 Bordea Mara 1999 CSS 1 Timisoara 34.23
5 Hodisan Andreea 1999 CSM Arad 34.66
6 Pelin Anamaria 1999 CSS 1 Timisoara 34.94
7 Banyai Denisa 1999 CSM Arad 35.06
8 Pele Daria 1999 LPS Arad 38.10
9 Marusca Maria 1999 LPS Arad 40.05
10 Avel Diana 1999 CSM Arad nep
1998
1 Balas Bianca 1998 CSM Arad 30.78
2 Szanda Zita 1998 CSM Arad 33.58
1996-1997
1 Sandu Raluca 1996 LPS Alba Iulia 29.92
2 Balas Beatrice 1997 CSM Arad 30.95
3 Sucan Larisa 1996 CSS 1 Timisoara 31.62
4 Herbei Rebeca 1997 CSM Arad 32.63
5 Chbani Nessrin 1997 CSS1 Timisoara 34.10
6 Balaceanu Vasilica 1997 CSS 1 Timisoara 35.48
7 Pele Carina 1997 LPS Arad 39.05
1995 si mai mari
1 Plesa Iulia 1995 LPS Alba Iulia 32.94
Proba 3: 50 bras băieţi
2002 si mai mici
1 Stana Bogdan 2002 LPS Arad 45.54
2 Dancanet Emil 2004 CSS1 Timisoara 48.10
3 Tudorache Titus 2002 CSS Resita 49.99
4 Popescu Denis 2003 CSS Resita 51.44
5 Icobescu Gabriel 2002 CSS 1 Timisoara 51.45
6 Tanasie Rares 2002 CSS 1 Timisoara 51.86
7 Damian Patrick 2002 CSS 1 Timisoara 51.94
8 Fara Casian 2002 CSS Resita 52.80
9 Poka Robert 2002 Delfin Timisoara 54.07
10 Balu Victor 2004 CSS1 Timisoara 55.51
11 Bordea Rares 2002 SCD Timisoara 56.26
12 Mihala Mark 2002 CSM Timisoara 57.33
13 Grumazescu Razvan 2004 CSS1 Timisoara 59.04
14 Centea Ruben 2003 Delfin Timisoara 59.26
15 Martinovici Darius 2002 CSS 1 Timisoara 59.41
16 Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 59.53
17 Grubacichi Alen 2003 CSS1 Timisoara 59.56
18 Ilie Alexandru 2002 CSS 1 Timisoara 59.67
19 Tatu Darius 2002 CSS 1 Timisoara 1.05.24
20 Jurma Victor 2004 CSS 1 Timisoara 1.06.88
21 Slavu Vlad 2004 SCD Timisoara 1.07.01
22 Lascu Mihai 2004 CSS1 Timisoara 1.10.50
23 Stefan Luca 2003 CSS 1 Timisoara 1.13.15
24 Marcov Iasmin 2003 CSS 1 Timisoara 1.13.29
25 Ciuhandru Mario 2005 CSS 1 Timisoara 1.14.08
26 Mester Alexandru 2004 CSS 1 Timisoara 1.14.90
27 Apostol Mihai 2006 CSS1 Timisoara 1.17.30
28 Checiches Bogdan 2004 CSS1 Timisoara 1.19.80
29 Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 1.20.27
30 Florea Andrei 2006 CSS 1 Timisoara 1.24.77
31 Iounas Florin 2003 CSS1 Timisoara 1.25.71
32 Bunda Arman 2005 CSS 1 Timisoara 1.32.44
33 Budiu Mihai 2004 CSS1 Timisoara 1.37.13
34 Mihaescu Andrei 2002 CSS1 Timisoara 1.48.22
35 Lutic Luca 2004 CSS1 Timisoara 1.53.90
36 Luput Sebastian 2006 Delfin Timisoara nep
37 Checiches Andrei 2005 CSS1 Timisoara nep
38 Tirniceriu Luca 2004 CSS 1 Timisoara nep
39 Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara nep
2001
1 Avramovici Robi 2001 CSS Resita 44.76
2 Caravan Bogdan 2001 CSS Resita 45.65
3 Gagaluta Denis 2001 CSS Resita 45.77
4 Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 47.62
5 Macovei Luca 2001 CSS 1 Timisoara 49.19
6 Borduz Flavius 2001 CSS Resita 52.08
7 Mihai Andrei 2001 CSS Resita 52.50
8 Irinca Bogdan 2001 CSS Resita 53.45
9 Grumazescu Vlad 2001 CSM Timisoara 53.96
10 Racoceanu Rares 2001 CSS Resita 53.96
11 Rosu Andrei 2001 CSS 1 Resita 55.14
12 Plainiceanu Sebastian 2001 CSS Resita 55.14
13 Antal Cosmin 2001 CSS1 Timisoara 57.36 2000
1 Vaipan Radu 2000 CSS 1 Timisoara 35.80
2 Sarac Catalin 2000 LPS Arad 38.45
3 Loichita Mihai 2000 CSM Timisoara 38.49
4 Gontar Odeli 2000 LPS Arad 40.20
5 Popa Aaron 2000 LPS Arad 40.91
6 Gazdik Daniel 2000 CSM Arad 43.25
7 Leucuta Leonard 2000 CSS1 Timisoara 43.57
8 Ionita Andrei 2000 LPS Arad 44.11
9 Epure Alex 2000 CSS 1 Timisoara 45.42
10 Ardelean Alex 2000 LPSArad45.92
11 Talpai Zsolt 2000 CSS1Timisoara47.73
12 Suciu Mario 2000 LPS Arad 58.93
1999
1 Tincau Marius 1999 CSS Resita 37.12
2 Mara Mihai 1999 LPS Arad 37.99
3 Macovei Andrei 1999 CSS 1 Timisoara 40.18
4 Marincu Mircea 1999 Delfin Timisoara 40.20
5 Ion Alexandru 1999 CSS Resita 40.53
6 Dobre Bogdan 1999 CSM Timisoara 40.65
7 Suciu Adin 1999 LPS Alba Iulia 41.22
8 Sirbulov Mario 1999 CSS1 Timisoara 41.45
9 Soava Daniel 1999 CSS Resita 42.46
10 Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 43.95
11 Arba Adrian 1999 CSS1 Timisoara 44.11
12 Bumbea Andrei 1999 CSS Resita 45.31
13 Antal Alin 1999 CSS1 Timisoara 46.81
14 Ancuta Catalin 1999 CSS1 Timisoara 47.21
15 Grindean Denis 1999 CSS1 Timisoara 1.02.10
16 Gradinaru Robert 1999 CSS 1 Timisoara nep
1998
1 Sarac Ionut 1998 LPS Arad 34.20
2 Biriboaca Radu 1998 CSS 1 Timisoara 35.00
3 Crisnic Andrei 1998 CSS1 Timisoara 36.24
4 Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 36.65
5 Peicu Remus 1998 LPS Alba Iulia 40.01
6 Chincea Emanuel 1998 LPS Arad 40.56
7 Ispas Andrei 1998 LPS Alba Iulia 41.89
8 Neofet Teo 1998 LPS Arad 42.77
9 Pitas Alexandru 1998 CSM Arad 43.37
10 Mita Flavius 1998 CSM Timisoara 47.38
1996-1997
1 Simon Andrei 1997 LPS Arad 33.25
2 Rus Dragos 1997 LPS Alba Iulia 34.08
3 Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 35.72
4 Talpai Tamas 1996 CSS1 Timisoara 35.98
5 Szekely Alexandru 1996 LPSAlba Iulia36.51
6 Stoican Doru 1996 LPSArad36.55
7 Iancu Alexandru 1997 LPSAlba Iulia36.80
8 Domjan David 1997 CSMArad38.84
9 Motogna Antoniu 1997 LPSAlba Iulia39.90
10 Plesa Andrei 1997 LPSAlba Iulia40.08
11 Sandu Dorin 1997 LPS Arad 43.98
1995 si mai mari
1 Revesz Levente 1987 CSM Timisoara 29.90
2 Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 31.58
3 Deznan Sergiu 1993 CSM Timisoara 32.26
4 Oproiu Alexandru 1995 CSM Timisoara 32.96
5 Ionita Radu 1995 LPS Arad 36.61
6 Pirjol Ionut 1992 CSM Timisoara 42.45
7 Rotar Bogdan 1994 CSS1 Timisoara 1.06.59
Proba 4: 50 bras fete
2002 si mai mici
1 Retezan Denisa 2002 CSM Timisoara 50.79
2 Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 51.73
3 Hentes Andreea 2003 CSS 1 Timisoara 52.07
4 Hornea Andreea 2003 CSS1 Timisoara 53.69
5 Gogoi Briana 2002 CSS Resita 54.32
6 Ionita Alexia 2005 Delfin Timisoara 58.70
7 Pacuraru Adela 2002 CSS 1 Timisoara 59.21
8 Alim Suzana 2003 CSS 1 Timisoara 1.01.86
9 Vasut Alexandra 2003 CSS Resita 1.01.86
10 Flash Lisa 2003 CSS1 Timisoara 1.02.89
11 Besnea Ribanna 2004 CSS 1 Timisoara 1.04.14
12 Biro Fanny 2005 Delfin Timisoara 1.05.68
13 Sand Sara 2002 CSS 1 Timisoara 1.07.99
14 Avram Anda 2002 CSS 1 Timisoara 1.08.99
15 Ticiu Diana 2004 CSS1 Timisoara 1.09.78
16 Tiron Taisia 2004 CSS1 Timisoara 1.10.72
17 Braun Nicole 2004 CSS1 Timisoara 1.12.30
18 Urlea Anja 2003 CSS 1 Timisoara 1.13.03
19 Borusteanu Andrea 2004 CSS1 Timisoara 1.16.58
20 Bagiu Alexia 2003 CSS1 Timisoara 1.16.69
21 Jurchita Delia 2002 CSS 1 Timisoara 1.27.22
22 Cala Iasmina 2004 CSS1 Timisoara 1.38.88
2001
1 Giurca Lucia 2001 CSM Timisoara 41.64
2 Popov Snejana 2001 CSS 1 Timisoara 43.17
3 Vizman Stefana 2001 CSS 1 Timisoara 44.65
4 Bradean Luoana 2001 LPS Arad 47.90
5 Bulzu Maria 2001 CSS Resita 48.43
6 Jaravete Paula 2001 LPS Alba Iulia 48.51
7 Herlas Karina 2001 CSS1 Timisoara 48.98
8 Baciu Antonia 2001 CSS Resita 52.45
9 Bobaila Ioana 2001 LPS Alba Iulia 52.46
10 Negrea Alexandra 2001 CSS Resita 53.77
11 Otelariu Crstina 2001 CSS Resita 54.80
12 Rece Sabina 2001 Delfin Timisoara 56.70
13 Gregor Beatrice 2001 CSS1 Timisoara nep
14 Rujan Diana 2001 CSM Arad nep
15 Hojda Andreea 2001 CSS1 Timisoara nep
2000
1 Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 39.37
2 Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 40.86
3 Sfat Andreea 2000 LPSArad43.99
4 Muresan Cezara 2000 LPSArad47.55
5 Chincea Lorena 2000 LPS Arad 49.64
6 Varadi Ela 2000 CSS 1 Timisoara 50.84
7 Draghia Roxana 2000 CSS 1 Timisoara 52.44
1999
1 Niculeasa Antonia 1999 CSS1 Timisoara 42.90
2 Bordea Mara 1999 CSS 1 Timisoara 44.56
3 Pelin Anamaria 1999 CSS 1 Timisoara 45.21
4 Marc Denisa 1999 LPS Alba Iulia 46.08
5 Humeniuc Denisa 1999 CSS 1 Timisoara 47.11
6 Pele Daria 1999 LPS Arad 47.52
7 Marusca Maria 1999 LPS Arad 53.78
8 Scornea Andrada 1999 Delfin Timisoara nep
9 Mindrescu Ana 1999 CSS Resita nep
10 Avel Diana 1999 CSM Arad nep
1998
1 Szanda Zita 1998 CSM Arad 40.68
Ion Daiana 1998 CSS Resita nep
1996-1997
1 Balaceanu Vasilica 1997 CSS 1 Timisoara 39.57
2 Sucan Larisa 1996 CSS 1 Timisoara 40.33
3 Sandu Raluca 1996 LPS Alba Iulia 41.06
4 Chbani Nessrin 1997 CSS1 Timisoara 52.64
1995 si mai mari
1 Plesa Iulia 1995 LPS Alba Iulia 45.93
Proba 5: 200 m mixt băieţi
2002 si mai mici
1 Damian Patrick 2002 CSS 1 Timisoara 3.14.12
2001
1 Macovei Luca 2001 CSS 1 Timisoara 3.19.29
2 Grumazescu Vlad 2001 CSM Timisoara 3.39.60
2000
1 Vaipan Radu 2000 CSS 1 Timisoara 2.48.21
2 Gontar Odeli 2000 LPS Arad 2.50.13
3 Ardelean Alex 2000 LPSArad2.52.37
4 Epure Alex 2000 CSS 1Timisoara 2.54.15
5 Leucuta Leonard 2000 CSS1 Timisoara 2.55.86
6 Sarac Catalin 2000 LPS Arad 2.55.91
7 Loichita Mihai 2000 CSM Timisoara 3.17.20
8 Popa Aaron 2000 LPS Arad 3.18.00
9 Talpai Zsolt 2000 CSS1 Timisoara 3.22.01
10 Ionita Andrei 2000 LPS Arad 3.29.72
11 Suciu Mario 2000 LPS Arad 4.18.16
1999
1 Mara Mihai 1999 LPS Arad 2.37.27
2 Sirbulov Mario 1999 CSS1 Timisoara 2.38.59
3 Arba Adrian 1999 CSS1 Timisoara 2.48.69
4 Suciu Adin 1999 LPS Alba Iulia 2.49.29
5 Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 2.56.75
6 Macovei Andrei 1999 CSS 1 Timisoara 2.59.66
7 Dobre Bogdan 1999 CSM Timisoara 3.01.78
8 Ancuta Catalin 1999 CSS1 Timisoara 3.10.17
9 Antal Alin 1999 CSS1 Timisoara 3.13.44
1998
1 Sarac Ionut 1998 LPS Arad 2.34.65
2 Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 2.37.47
3 Biriboaca Radu 1998 CSS 1 Timisoara 2.43.74
4 Crisnic Andrei 1998 CSS1 Timisoara 2.46.68
5 Chincea Emanuel 1998 LPS Arad 2.49.19
6 Ispas Andrei 1998 LPS Alba Iulia 2.55.32
7 Peicu Remus 1998 LPS Alba Iulia 3.00.95
8 Neofet Teo 1998 LPSArad3.15.77
1996-1997
1 Sonoc Gabriel 1997 LPSArad2.23.44
2 Stoican Doru 1996 LPSArad2.25.13
3 Rus Dragos 1997 LPSAlba Iulia 2.25.22
4 Simon Andrei 1997 LPSArad2.27.89
5 Szekely Alexandru 1996 LPSAlba Iulia 2.33.73
6 Talpai Tamas 1996 CSS1 Timisoara 2.34.69
7 Motogna Antoniu 1997 LPS Alba Iulia 2.35.94
8 Iancu Alexandru 1997 LPS Alba Iulia 2.38.89
9 Plesa Andrei 1997 LPS Alba Iulia 2.39.98
10 Sandu Dorin 1997 LPS Arad 3.51.51
1995 si mai mari
1 Deznan Sergiu 1993 CSM Timisoara 2.18.24
2 Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 2.22.90
3 Oproiu Alexandru 1995 CSM Timisoara 2.22.91
4 Pirjol Ionut 1992 CSM Timisoara 2.39.31
5 Ionita Radu 1995 LPS Arad 2.43.63
Proba 6: 200 m mixt fete
2002 si mai mici
1 Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 3.32.99
2 Retezan Denisa 2002 CSM Timisoara 3.51.36
3 Pacuraru Adela 2002 CSS 1 Timisoara 4.12.18
2001
1 Giurca Lucia 2001 CSM Timisoara 2.47.50
2 Popov Snejana 2001 CSS 1 Timisoara 2.52.81
3 Bradean Luoana 2001 LPS Arad 3.04.21
4 Vizman Stefana 2001 CSS 1 Timisoara 3.13.87
5 Herlas Karina 2001 CSS1 Timisoara 3.27.13
6 Jaravete Paula 2001 LPS Alba Iulia 3.33.26
7 Bobaila Ioana 2001 LPS Alba Iulia 4.01.76 2000
1 Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 2.52.30
2 Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 2.56.34
3 Varadi Ela 2000 CSS 1 Timisoara 3.08.29
4 Chincea Lorena 2000 LPS Arad 3.14.25
5 Draghia Roxana 2000 CSS 1 Timisoara 3.17.00
6 Muresan Cezara 2000 LPS Arad 3.18.29
7 Sfat Andreea 2000 LPS Arad 3.21.38
1999
1 Niculeasa Antonia 1999 CSS1 Timisoara 2.57.05
2 Humeniuc Denisa 1999 CSS 1 Timisoara 3.07.02
3 Pelin Anamaria 1999 CSS 1 Timisoara 3.07.53
4 Bordea Mara 1999 CSS 1 Timisoara 3.08.97
5 Marc Denisa 1999 LPS Alba Iulia 3.13.82
6 Pele Daria 1999 LPS Arad 3.37.32
7 Marusca Maria 1999 LPS Arad 3.50.51
1996-1997
1 Sandu Raluca 1996 LPS Alba Iulia 2.45.57
2 Balaceanu Vasilica 1997 CSS 1 Timisoara 2.48.79
3 Sucan Larisa 1996 CSS 1 Timisoara 2.53.56
4 Chbani Nessrin 1997 CSS1 Timisoara 3.09.74
5 Pele Carina 1997 LPS Arad 3.34.34
1995 si mai mari
1 Plesa Iulia 1995 LPS Alba Iulia 2.53.39
Proba 7: 50 fluture băieţi
2002 si mai mici
1 Icobescu Gabriel 2002 CSS 1 Timisoara 39.23
2 Tudorache Titus 2002 CSS Resita 39.79
2 Damian Patrick 2002 CSS 1 Timisoara 39.79
4 Tanasie Rares 2002 CSS 1 Timisoara 42.18
5 Grumazescu Razvan 2004 CSS1 Timisoara 45.50
6 Mihala Mark 2002 CSM Timisoara 48.05
7 Dancanet Emil 2004 CSS1 Timisoara 50.21
8 Tatu Darius 2002 CSS 1 Timisoara 55.36
9 Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 55.99
10 Grubacichi Alen 2003 CSS1 Timisoara 56.77
11 Fara Casian 2002 CSS Resita 58.37
12 Balu Victor 2004 CSS1 Timisoara 1.03.02
13 Checiches Bogdan 2004 CSS1 Timisoara 1.03.41
14 Jurma Victor 2004 CSS 1 Timisoara 1.04.85
15 Apostol Mihai 2006 CSS1 Timisoara 1.09.03
16 Florea Andrei 2006 CSS 1 Timisoara 1.12.80
17 Ilie Alexandru 2002 CSS 1 Timisoara 1.13.61
18 Mester Alexandru 2004 CSS 1 Timisoara 1.17.88
19 Luput Sebastian 2006 Delfin Timisoara nep
20 Lascu Mihai 2004 CSS1 Timisoara nep
21 Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara nep
22 Palescu Denis 2003 CSS Resita nep
23 Martinovici Darius 2002 CSS 1 Timisoara nep
2001
1 Macovei Luca 2001 CSS 1 Timisoara 40.56
2 Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 42.13
3 Plainiceanu Sebastian 2001 CSS Resita 42.61
4 Grumazescu Vlad 2001 CSM Timisoara 44.99
5 Mihai Andrei 2001 CSS Resita 46.07
6 Borduz Flavius 2001 CSS Resita 46.20
7 Avramovici Robi 2001 CSS Resita 46.67
8 Antal Cosmin 2001 CSS1 Timisoara 46.90
9 Gagaluta Denis 2001 CSS Resita 50.47
10 Rosu Andrei 2001 CSS 1 Resita 50.60
11 Irinca Bogdan 2001 CSS Resita 51.77
12 Racoceanu Rares 2001 CSS Resita 1.06.52
13 Caravan Bogdan 2001 CSS Resita nep
14 Miazga Andre 2001 CSM Arad nep
2000
1 Sarac Catalin 2000 LPS Arad 32.75
2 Gontar Odeli 2000 LPS Arad 32.77
3 Vaipan Radu 2000 CSS 1 Timisoara 34.02
4 Ardelean Alex 2000 LPS Arad 34.66
5 Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 34.81
6 Leucuta Leonard 2000 CSS1 Timisoara 36.98
7 Epure Alex 2000 CSS 1 Timisoara 37.00
8 Talpai Zsolt 2000 CSS1 Timisoara 39.49
9 Gazdik Daniel 2000 CSM Arad 39.83
10 Loichita Mihai 2000 CSM Timisoara 43.29
11 Ionita Andrei 2000 LPS Arad 51.35
12 Suciu Mario 2000 LPS Arad 59.39
1999
1 Sirbulov Mario 1999 CSS1 Timisoara 29.94
2 Ion Alexandru 1999 CSS Resita 32.94
3 Arba Adrian 1999 CSS1 Timisoara 33.52
4 Mara Mihai 1999 LPS Arad 33.74
5 Bumbea Andrei 1999 CSS Resita 34.30
6 Soava Daniel 1999 CSS Resita 34.70
7 Suciu Adin 1999 LPS Alba Iulia 34.73
8 Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 35.11
9 Dobre Bogdan 1999 CSM Timisoara 37.35
10 Ancuta Catalin 1999 CSS1 Timisoara 37.53
11 Marincu Mircea 1999 Delfin Timisoara 38.98
12 Macovei Andrei 1999 CSS 1 Timisoara 39.54
13 Antal Alin 1999 CSS1 Timisoara 42.15
14 Manea Stefan 1999 Delfin Timisoara nep
15 Gradinaru Robert 1999 CSS 1 Timisoara nep
1998
1 Sarac Ionut 1998 LPS Arad 29.41
2 Ispas Andrei 1998 LPS Alba Iulia 30.96
3 Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 31.29
4 Crisnic Andrei 1998 CSS1 Timisoara 31.94
5 Biriboaca Radu 1998 CSS 1 Timisoara 32.89
6 Peicu Remus 1998 LPS Alba Iulia 34.77
7 Codrea Edy 1998 CSS Resita 35.26
8 Chincea Emanuel 1998 LPS Arad 35.95
9 Mita Flavius 1998 CSM Timisoara 36.96
1996-1997
1 Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 28.15
2 Talpai Tamas 1996 CSS1 Timisoara 29.16
3 Stoican Doru 1996 LPS Arad 29.27
4 Motogna Antoniu 1997 LPS Alba Iulia 29.84
5 Szekely Alexandru 1996 LPSAlba Iulia29.87
6 Simon Andrei 1997 LPSArad30.35
7 Rus Dragos 1997 LPSAlba Iulia30.74
8 Iancu Alexandru 1997 LPSAlba Iulia30.74
9 Plesa Andrei 1997 LPS Alba Iulia 33.28
10 Sandu Dorin 1997 LPS Arad 47.69
1995 si mai mari
1 Deznan Sergiu 1993 CSM Timisoara 26.10
2 Pirjol Ionut 1992 CSM Timisoara 27.29
3 Stafie Andrei 1994 CSS1 Timisoara 27.80
4 Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 28.20
5 Oproiu Alexandru 1995 CSM Timisoara 28.40
6 Ionita Radu 1995 LPS Arad 29.97
7 Rotar Bogdan 1994 CSS1 Timisoara 1.00.60
Proba 8: 50 fluture fete
2002 si mai mici
1 Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 43.35
2 Gogoi Briana 2002 CSS Resita 47.34
3 Stan Lilla-Aliz 2003 Delfin Timisoara 49.58
4 Hentes Andreea 2003 CSS 1 Timisoara 55.30
5 Alim Suzana 2003 CSS 1 Timisoara 56.22
6 Retezan Denisa 2002 CSM Timisoara 56.41
7 Ionita Alexia 2005 Delfin Timisoara 57.80
8 Pacuraru Adela 2002 CSS 1 Timisoara 59.23
9 Sand Sara 2002 CSS 1 Timisoara 59.60
10 Hornea Andreea 2003 CSS1 Timisoara 59.66
11 Braun Nicole 2003 CSS1 Timisoara 1.00.28
12 Besnea Ribanna 2004 CSS 1 Timisoara 1.09.06
13 Ticiu Diana 2004 CSS1 Timisoara 1.11.26
14 Avram Anda 2002 CSS 1 Timisoara 1.11.99
15 Flash Lisa 2003 CSS 1 Timisoara 1.12.23
16 Borusteanu Andrea 2004 CSS1 Timisoara 1.12.46
17 Tiron Taisia 2004 CSS1 Timisoara 1.19.53
18 Urlea Anja 2003 CSS 1 Timisoara 1.21.46
19 Bagiu Alexia 2004 CSS1 Timisoara 1.25.56
20 Cala Iasmina 2004 CSS1 Timisoara 1.34.44
2001
1 Giurca Lucia 2001 CSM Timisoara 34.76
2 Popov Snejana 2001 CSS 1 Timisoara 36.45
3 Bradean Luoana 2001 LPS Arad 38.85
4 Jaravete Paula 2001 LPS Alba Iulia 40.94
5 Herlas Karina 2001 CSS1 Timisoara 44.16
6 Vizman Stefana 2001 CSS 1 Timisoara 44.28
7 Bulzu Maria 2001 CSS Resita 53.32
8 Negrea Alexandra 2001 CSS Resita 53.35
9 Baciu Antonia 2001 CSS Resita 57.00
10 Bobaila Ioana 2001 LPS Alba Iulia 1.02.42
2000
1 Kovacs Kriszta 2000 LPS Arad 34.53
2 Bolchis Alexis 2000 LPS Arad 36.20
3 Chincea Lorena 2000 LPS Arad 39.21
4 Varadi Ela 2000 CSS 1 Timisoara 40.23
5 Muresan Cezara 2000 LPS Arad 41.60
6 Draghia Roxana 2000 CSS 1 Timisoara 41.88
7 Sfat Andreea 2000 LPS Arad nep
1999
1 Niculeasa Antonia 1999 CSS1 Timisoara 36.35
2 Humeniuc Denisa 1999 CSS 1 Timisoara 37.90
3 Marc Denisa 1999 LPS Alba Iulia 38.11
4 Bordea Mara 1999 CSS 1 Timisoara 38.89
5 Pelin Anamaria 1999 CSS 1 Timisoara 40.67
1996-1997
1 Sandu Raluca 1996 LPS Alba Iulia 34.44
2 Herbei Rebeca 1997 CSM Arad 35.75
3 Balaceanu Vasilica 1997 CSS 1 Timisoara 36.13
4 Sucan Larisa 1996 CSS 1 Timisoara 36.27
5 Chbani Nessrin 1997 CSS1 Timisoara 37.56
1995 si mai mari
1 Plesa Iulia 1995 LPS Alba Iulia 35.10
Proba 9: 50 spate băieţi
2002 si mai mici
1 Damian Patrick 2002 CSS 1 Timisoara 39.76
2 Icobescu Gabriel 2002 CSS 1 Timisoara 42.85
3 Tudorache Titus 2002 CSS Resita 43.52
4 Popescu Denis 2003 CSS Resita 45.72
5 Dancanet Emil 2004 CSS1 Timisoara 46.00
6 Poka Robert 2002 Delfin Timisoara 46.75
7 Centea Ruben 2003 Delfin Timisoara 48.09
8 Mihala Mark 2002 CSM Timisoara 48.56
9 Fara Casian 2002 CSS Resita 49.80
10 Grumazescu Razvan 2004 CSS1 Timisoara 51.14
11 Hinoveanu George 2005 Delfin Timisoara 52.15
12 Tatu Darius 2002 CSS 1 Timisoara 53.25
13 Martinovici Darius 2002 CSS 1 Timisoara 54.38
14 Checiches Bogdan 2004 CSS1 Timisoara 54.41
15 Grubacichi Alen 2003 CSS1 Timisoara 54.92
16 Jurma Victor 2004 CSS 1 Timisoara 55.00
17 Balu Victor 2004 CSS 1 Timisoara 59.81
18 Iounas Florin 2003 CSS1 Timisoara 1.00.10
19 Velimirovici Eric 2005 SCD Timisoara 1.00.82
20 Stefan Luca 2003 CSS 1 Timisoara 1.02.85
21 Marcov Iasmin 2003 CSS 1 Timisoara 1.05.19
22 Florea Andrei 2006 CSS 1 Timisoara 1.06.87
23 Ilie Alexandru 2002 CSS 1 Timisoara 1.08.34
24 Bunda Arman 2005 CSS 1 Timisoara 1.09.37
25 Lutic Luca 2004 CSS1 Timisoara 1.09.71
26 Mester Alexandru 2004 CSS 1 Timisoara 1.16.01
27 Mihaescu Andrei 2002 CSS1 Timisoara 1.20.82
28 Budiu Mihai 2004 CSS1 Timisoara 1.29.56
29 Tanasie Rares 2002 CSS 1 Timisoara desc
30 Luput Sebastian 2006 Delfin Timisoara nep
31 Apostol Mihai 2006 CSS1 Timisoara nep
32 Ciuhandru Mario 2005 CSS 1 Timisoara nep
33 Gabrian Eduard 2005 CSS 1 Timisoara nep
34 Checiches Andrei 2005 CSS1 Timisoara nep
35 Tirniceriu Luca 2004 CSS 1 Timisoara nep
36 Lascu Mihai 2004 CSS1 Timisoara nep
37 Slavu Vlad 2004 SCD Timisoara nep
38 Gyulai-Herbszt Mark 2004 Delfin Timisoara nep
39 Palescu Denis 2003 CSS Resita nep
40 Bordea Rares 2002 SCD Timisoara nep
2001
1 Caravan Bogdan 2001 CSS Resita 39.42
2 Klemens Cristian 2001 Delfin Timisoara 41.00
3 Mihai Andrei 2001 CSS Resita 42.59
4 Borduz Flavius 2001 CSS Resita 42.93
5 Rosu Andrei 2001 CSS 1 Resita 44.45
6 Macovei Luca 2001 CSS 1 Timisoara 44.59
7 Grumazescu Vlad 2001 CSM Timisoara 45.38
8 Avramovici Robi 2001 CSS Resita 46.26
9 Irinca Bogdan 2001 CSS Resita 46.90
10 Antal Cosmin 2001 CSS1 Timisoara 48.40
11 Gagaluta Denis 2001 CSS Resita 49.82
12 Plainiceanu Sebastian 2001 CSS Resita 50.40
13 Racoceanu Rares 2001 CSS Resita 53.30
2000
1 Gontar Odeli 2000 LPS Arad 33.50
2 Ardelean Alex 2000 LPS Arad 35.17
3 Kosa Alexandru 2000 Delfin Timisoara 36.29
4 Vaipan Radu 2000 CSS 1 Timisoara 38.42
5 Leucuta Leonard 2000 CSS1 Timisoara 40.17
6 Epure Alex 2000 CSS 1 Timisoara 40.54
7 Loichita Mihai 2000 CSM Timisoara 42.76
8 Talpai Zsolt 2000 CSS1 Timisoara 43.53
9 Ionita Andrei 2000 LPS Arad 52.18
10 Suciu Mario 2000 LPS Arad 54.15
1999
1 Ion Alexandru 1999 CSS Resita 33.90
2 Sirbulov Mario 1999 CSS1 Timisoara 34.37
3 Suciu Adin 1999 LPS Alba Iulia 35.41
Tincau Marius 1999 CSS Resita 35.41
5 Soava Daniel 1999 CSS Resita 35.66
6 Serban Andrei 1999 CSM Arad 36.47
7 Arba Adrian 1999 CSS1 Timisoara 38.48
8 Macovei Andrei 1999 CSS 1 Timisoara 40.94
9 Ancuta Catalin 1999 CSM Timisoara 41.25
10 Antal Alin 1999 CSS1 Timisoara 42.25
11 Dobre Bogdan 1999 CSM Timisoara 42.56
12 Marincu Mircea 1999 Delfin Timisoara 42.57
13 Ciobanu Robert 1999 LPS Arad 42.92
14 Manea Stefan 1999 Delfin Timisoara 44.65
15 Gradinaru Robert 1999 CSS 1 Timisoara nep
1998
1 Chincea Emanuel 1998 LPS Arad 34.73
Sarac Ionut 1998 LPS Arad 34.73
3 Ispas Andrei 1998 LPS Alba Iulia 35.15
4 Biriboaca Radu 1998 CSS 1 Timisoara 35.44
5 Crisnic Andrei 1998 CSS1 Timisoara 35.59
6 Peicu Remus 1998 LPS Alba Iulia 37.10
7 Neofet Teo 1998 LPS Arad 42.01
8 Mita Flavius 1998 CSM Timisoara 42.74
1996-1997
1 Domjan David 1997 CSM Arad 29.99
2 Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 30.51
3 Rus Dragos 1997 LPS Alba Iulia 31.00
4 Talpai Tamas 1996 CSS1 Timisoara 31.20
5 Plesa Andrei 1997 LPS Alba Iulia 31.28
6 Simon Andrei 1997 LPS Arad 31.61
7 Iancu Alexandru 1997 LPS Alba Iulia 31.78
8 Motogna Antoniu 1997 LPS Alba Iulia 34.26
9 Szekely Alexandru 1996 LPSAlba Iulia35.29
1995 si mai mari
1 Deznan Sergiu 1993 CSM Timisoara 29.05
2 Oproiu Alexandru 1995 CSM Timisoara 29.25
3 Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 30.81
4 Pirjol Ionut 1992 CSM Timisoara 31.06
5 Rotar Bogdan 1994 CSS1 Timisoara desc
Proba 10: 50 spate fete
2002 si mai mici
1 Retezan Denisa 2002 CSM Timisoara 44.85
2 Ionita Alexia 2005 Delfin Timisoara 46.38
2 Stan Lilla-Aliz 2003 Delfin Timisoara 46.38
3 Bascarau Alexia 2003 LPS Arad 47.03
4 Alim Suzana 2003 CSS1 Timisoara 50.25
5 Vasut Alexandra 2003 CSS Resita 51.27
6 Gogoi Briana 2002 CSS Resita 51.59
7 Pacuraru Adela 2002 CSS 1 Timisoara 52.73
8 Biro Fanny 2005 Delfin Timisoara 53.60
9 Sand Sara 2002 CSS 1 Timisoara 53.68
10 Hentes Andreea 2003 CSS 1 Timisoara 57.99
11 Urlea Anja 2003 CSS 1 Timisoara 1.01.21
12 Flash Lisa 2003 CSS1 Timisoara 1.02.32
13 Vit Sandra 2004 CSS 1 Timisoara 1.02.69
14 Ticiu Diana 2004 CSS1 Timisoara 1.02.71
15 Tiron Taisia 2004 CSS1 Timisoara 1.03.49
16 Bagiu Alexia 2003 CSS1 Timisoara 1.04.34
17 Avram Anda 2002 CSS 1 Timisoara 1.04.89
18 Braun Nicole 2004 CSS1 Timisoara 1.06.54
19 Besnea Ribanna 2004 CSS 1 Timisoara 1.08.95
20 Borusteanu Andrea 2004 CSS1 Timisoara 1.11.08
21 Cala Iasmina 2004 CSS1 Timisoara 1.11.94
22 Hornea Andreea 2003 CSS1 Timisoara 1.14.78
23 Jurchita Delia 2002 CSS 1 Timisoara 1.22.18
2001
1 Giurca Lucia 2001 CSM Timisoara 35.50
2 Popov Snejana 2001 CSS 1 Timisoara 38.38
3 Vizman Stefana 2001 CSS 1 Timisoara 40.52
4 Bradean Luoana 2001 LPS Arad 41.27
5 Popa Andreea 2001 CSM Arad 41.71
6 Otelariu Crstina 2001 CSS Resita 43.25
7 Jaravete Paula 2001 LPS Alba Iulia 43.82
8 Herlas Karina 2001 CSS1 Timisoara 45.90
9 Negrea Alexandra 2001 CSS Resita 46.63
10 Bulzu Maria 2001 CSS Resita 46.67
11 Bobaila Ioana 2001 LPS Alba Iulia 49.48
12 Baciu Antonia 2001 CSS Resita 50.40
13 Rece Sabina 2001 Delfin Timisoara 53.51
14 Gregor Beatrice 2001 CSS1 Timisoara nep
15 Hojda Andreea 2001 CSS1 Timisoara nep
16 Rujan Diana 2001 CSMAradnep
2000
1 Bolchis Alexis 2000 LPSArad36.95
2 Chincea Lorena 2000 LPSArad37.46
3 Kovacs Kriszta 2000 LPSArad38.93
4 Draghia Roxana 2000 CSS 1Timisoara41.30
5 Varadi Ela 2000 CSS 1 Timisoara 41.63
6 Muresan Cezara 2000 LPS Arad 44.61
7 Sfat Andreea 2000 LPS Arad 45.71
1999
1 Humeniuc Denisa 1999 CSS 1 Timisoara 39.30
2 Niculeasa Antonia 1999 CSS1 Timisoara 40.15
3 Pelin Anamaria 1999 CSS 1 Timisoara 40.56
Bordea Mara 1999 CSS 1 Timisoara 40.56
5 Banyai Denisa 1999 CSM Arad 41.16
6 Hodisan Andreea 1999 CSM Arad 41.68
7 Marc Denisa 1999 LPS Alba Iulia 42.47
8 Pele Daria 1999 LPS Arad 43.99
9 Marusca Maria 1999 LPS Arad 49.92
10 Avel Diana 1999 CSM Arad nep
11 Mindrescu Ana 1999 CSS Resita nep
12 Scornea Andrada 1999 Delfin Timisoara nep
1998
1 Balas Bianca 1998 CSM Arad 35.67
Ion Daiana 1998 CSS Resita nep
1996-1997
1 Balas Beatrice 1997 CSM Arad 33.95
2 Herbei Rebeca 1997 CSM Arad 35.21
3 Sandu Raluca 1996 LPS Alba Iulia 35.25
4 Chbani Nessrin 1997 CSS1 Timisoara 37.15
5 Balaceanu Vasilica 1997 CSS 1 Timisoara 40.26
6 Pele Carina 1997 LPS Arad 42.64
7 Sucan Larisa 1996 CSS 1 Timisoara nep
1995 si mai mari
Plesa Iulia 1995 LPS Alba Iulia 36.34
Proba 11: 100 liber băieţi
2002 si mai mici
1 Damian Patrick 2002 CSS 1 Timisoara 1.15.50
2 Icobescu Gabriel 2002 CSS 1 Timisoara 1.21.17
3 Grumazescu Razvan 2004 CSS1 Timisoara 1.27.60
4 Dancanet Emil 2004 CSS1 Timisoara 1.33.53
5 Jurma Victor 2004 CSS 1 Timisoara 1.39.58
6 Tatu Darius 2002 CSS 1 Timisoara 1.51.78
7 Ilie Alexandru 2002 CSS 1 Timisoara 2.01.85
8 Palescu Denis 2003 CSS Resita nep
9 Tudorache Titus 2002 CSS Resita nep
10 Fara Casian 2002 CSS Resita nep
2001
1 Macovei Luca 2001 CSS 1 Timisoara 1.20.03
2 Grumazescu Vlad 2001 CSM Timisoara 1.27.94
3 Tanasie Rares 2001 CSS 1 Timisoara 1.33.56
4 Rosu Andrei 2001 CSS 1 Resita nep
5 Miazga Andre 2001 CSM Arad nep
6 Racoceanu Rares 2001 CSS Resita nep
2000
1 Epure Alex 2000 CSS 1 Timisoara 1.07.55
2 Vaipan Radu 2000 CSS 1 Timisoara 1.09.12
3 Leucuta Leonard 2000 CSS1 Timisoara 1.17.41
4 Loichita Mihai 2000 CSM Timisoara 1.19.83
5 Gazdik Daniel 2000 CSM Arad 1.24.23
6 Talpai Zsolt 2000 CSS1 Timisoara 1.26.96
1999
1 Mara Mihai 1999 LPS Arad 1.03.93
2 Sirbulov Mario 1999 CSS1 Timisoara 1.04.65
3 Soava Daniel 1999 CSS Resita 1.07.30
4 Tincau Marius 1999 CSS Resita 1.07.36
5 Serban Andrei 1999 CSM Arad 1.07.39
6 Ion Alexandru 1999 CSS Resita 1.09.70
7 Suciu Adin 1999 LPS Alba Iulia 1.10.19
8 Arba Adrian 1999 CSS1 Timisoara 1.10.90
9 Dobre Bogdan 1999 CSM Timisoara 1.14.30
10 Macovei Andrei 1999 CSS 1 Timisoara 1.17.96
11 Ancuta Catalin 1999 CSS1 Timisoara 1.19.65
12 Antal Alin 1999 CSS1 Timisoara nep
13 Gradinaru Robert 1999 CSS 1 Timisoara nep
1998
1 Delamarian Iasonas 1998 LPS Arad 1.01.40
2 Pitas Alexandru 1998 CSM Arad 1.05.09
3 Crisnic Andrei 1998 CSS1 Timisoara 1.07.02
4 Ispas Andrei 1998 LPS Alba Iulia 1.09.56
5 Biriboaca Radu 1998 CSS 1 Timisoara 1.10.85
6 Peicu Remus 1998 LPS Alba Iulia 1.11.71
7 Codrea Edy 1998 CSS Resita 1.15.43
8 Mita Flavius 1998 CSM Timisoara 1.20.52
1996-1997
1 Sonoc Gabriel 1997 LPS Arad 0.58.47
2 Szekely Alexandru 1996 LPS Alba Iulia 1.00.44
3 Rus Dragos 1997 LPS Alba Iulia 1.00.61
4 Talpai Tamas 1996 CSS1 Timisoara 1.01.28
5 Iancu Alexandru 1997 LPS Alba Iulia 1.03.95
6 Plesa Andrei 1997 LPS Alba Iulia 1.08.53
7 Motogna Antoniu 1997 LPS Alba Iulia 1.10.84
1995 si mai mari
1 Deznan Sergiu 1993 CSM Timisoara 0.55.40
2 Pirjol Ionut 1992 CSM Timisoara 0.56.54
3 Ibanisteanu Bogdan 1992 CSS Resita 0.57.64
4 Stafie Andrei 1994 CSS1 Timisoara 1.00.34
5 Oproiu Alexandru 1995 CSM Timisoara 1.00.48
Proba 12: 100 liber fete
2002 si mai mici
1 Retezan Denisa 2002 CSM Timisoara 1.34.29
2 Hentes Andreea 2003 CSS 1 Timisoara 1.38.40
3 Alim Suzana 2003 CSS 1 Timisoara 1.41.55
4 Pacuraru Adela 2002 CSS 1 Timisoara 1.52.70
5 Sand Sara 2002 CSS 1 Timisoara 1.56.92
6 Gogoi Briana 2002 CSS Resita nep
7 Avram Anda 2002 CSS 1 Timisoara nep
2001
1 Giurca Lucia 2001 CSM Timisoara 1.09.40
2 Popov Snejana 2001 CSS 1 Timisoara 1.12.99
3 Vizman Stefana 2001 CSS 1 Timisoara 1.20.67
4 Otelariu Crstina 2001 CSS Resita 1.24.57
5 Herlas Karina 2001 CSS1 Timisoara 1.24.70
6 Popa Andreea 2001 CSM Arad 1.25.00
7 Jaravete Paula 2001 LPS Alba Iulia 1.29.63
8 Bobaila Ioana 2001 LPS Alba Iulia 1.47.73
9 Negrea Alexandra 2001 CSS Resita nep
10 Rujan Diana 2001 CSM Arad nep
11 Baciu Antonia 2001 CSS Resita nep
12 Bulzu Maria 2001 CSS Resita nep
2000
1 Draghia Roxana 2000 CSS 1 Timisoara 1.13.69
2 Varadi Ela 2000 CSS 1 Timisoara 1.17.46
1999
1 Niculeasa Antonia 1999 CSS1 Timisoara 1.15.30
2 Humeniuc Denisa 1999 CSS 1 Timisoara 1.16.78
3 Hodisan Andreea 1999 CSM Arad 1.17.91
4 Bordea Mara 1999 CSS 1 Timisoara 1.19.56
5 Pelin Anamaria 1999 CSS 1 Timisoara 1.22.05
6 Banyai Denisa 1999 CSM Arad 1.24.63
7 Marc Denisa 1999 LPS Alba Iulia nep
8 Mindrescu Ana 1999 CSS Resita nep
1998
1 Balas Bianca 1998 CSM Arad 1.07.81
2 Szanda Zita 1998 CSM Arad 1.17.24
1996-1997
1 Sandu Raluca 1996 LPS Alba Iulia 1.05.80
2 Balas Beatrice 1997 CSM Arad 1.09.10
3 Sucan Larisa 1996 CSS 1 Timisoara 1.14.55
4 Balaceanu Vasilica 1997 CSS 1 Timisoara 1.29.57
5 Chbani Nessrin 1997 CSS1Timisoara nep
1995 si mai mari
1 Plesa Iulia 1995 LPS Alba Iulia 1.19.46