Popicarii buzieşeni şi la a II-a etapă a Cupei României, la Târgu Mureş, la toate categoriile Masters de vârstă, -60, 60-70 de ani şi +70

Via Germania, de la Passau, prin intermediul domnului Georg Barth, fin observator al lumii sportului şi de-o viaţă în cel al popicelor, sosesc pe adresa redacţiei şi ierarhiile primelor două etape respectiv cea cumulată ale noii ediţii 2023-2024 a Cupei României la popice rezervate veteranilor, la toate cele 3 categorii de concurs Masters în funcţie de vârstă, mai mică de 60 de ani, între 60 şi 70 de ani respectiv peste 70 de ani, în fiecare dintre acestea Buziaşul având reprezentanţi. După cum urmează. 

Târgu Mureş a găzduit duminică a doua etapă a noii ediţii în Cupa României la popice pentru veterani, reîntâlniţi după reuniunea inaugurală din 30 septembrie de la Ploieşti, peste 50 de sportivi Masters întrecându-se la 3 categorii de vârstă, cei mai numeroşi, 22, la grupa intermediară rezervată celor între 60 şi 70 de ani, asigurând totodată şi cea mai mare reprezentare a localităţilor din ţară, 7, şi anume Băicoi, Buziaş, Cluj, Iaşi, Măneşti, Târgu Secuiesc şi Tălmaciu.

Iată ierarhiile celor 3 categorii de vârstă, în funcţie de numărul popicelor doborâte (p.d.), începând cu cea sub 60 de ani.

Loc

Nume Prenume

Echipa

Etapa I

Etapa II

Total

     

Ploieşti

Tg. Mureş

Cumulat Două Etape

1.

Ciupec Conel

Băicoi

524 p.d.

557 p.d.

1081 p.d.

2.

Ene Marius

Măneşti

512 p.d.

507 p.d.

1019 p.d.

3.

Chitulean Nicolae

Băicoi

500 p.d.

513 p.d.

1013 p.d.

4.

Carligeanu Lucian

Iaşi

480 p.d.

513 p.d.

993 p.d.

5.

Rusu Lucian

Iaşi

458 p.d.

534 p.d.

992 p.d.

6.

Haţegan Radu

Buziaş

483 p.d.

509 p.d.

992 p.d.

7.

Ballasch Mircea

Tălmaciu

507 p.d.

466 p.d.

973 p.d.

8.

Geleriu Sorin

Tălmaciu

488 p.d.

484 p.d.

972 p.d.

9.

Antonesei Adriana

Iaşi

463 p.d.

506 p.d.

969 p.d.

10.

Constanda Sergiu

Măneşti

449 p.d.

507 p.d.

956 p.d.

11.

Boata Bogdan

Iaşi

485 p.d

460 p.d.

945 p.d.

12.

Iftimie Mihai

Iaşi

435 p.d.

500 p.d.

935 p.d.

13.

Fulga Rodica

Buziaş

460 p.d.

477 p.d.

933 p.d.

14.

Nagy Ferenc

Secuiesc

421 p.d.

454 p.d.

875 p.d.

15.

Dehelean Beni

Buziaş

531 p.d.

531 p.d.

16.

Pricop Romica

Iaşi

513 p.d.

513 p.d.

17.

Pricop Daniela

Iaşi

502 p.d.

502 p.d.

18.

Abraham Laszlo

Secuiesc

457 p.d.

457 p.d.

19.

Farcas Rodica

Iaşi

452 p.d.

452 p.d.

20.

Veştemean Dan

Tălmaciu

210 p.d.

210 p.d.

Clasamentul după două etape al grupei de vârstă 60-70 ani.

Loc

Nume Prenume

Echipa

Etapa I

Etapa II

Total

     

Ploieşti

Tg. Mureş

Cumulat Două Etape

1.

Fechete Doru

Tălmaciu

561 p.d.

524 p.d.

1085 p.d.

2.

Stanca Ilie

Tălmaciu

535 p.d.

465 p.d.

1000 p.d.

3.

Cioaca Vasile

Tălmaciu

482 p.d.

507 p.d.

989 p.d.

4.

Oltean Vasile

Tălmaciu

483 p.d.

498 p.d.

981 p.d.

5.

Mailat Liviu

Tălmaciu

465 p.d.

515 p.d.

980 p.d.

6.

Bod Andras

Secuiesc

487 p.d.

487 p.d.

974 p.d.

7.

Constantin C-ta

Băicoi

494 p.d.

469 p.d.

963 p.d.

8.

Spiridon Dan

Băicoi

410 p.d.

545 p.d.

955 p.d.

9.

Movileanu Ovidiu

Măneşti

490 p.d.

464 p.d.

954 p.d.

10.

Mierlita Matei

Băicoi

471 p.d.

454 p.d.

925 p.d.

11.

Iftimie Ion

Iaşi

418 p.d.

490 p.d.

908 p.d.

12.

Ebel Emilia

Buziaş

410 p.d.

446 p.d.

856 p.d.

13.

Todean Alexandru

Cluj

503 p.d.

503 p.d.

14.

Gogan

Cluj

501 p.d.

501 p.d.

15.

Westerman Doina

Buziaş

496 p.d.

496 p.d.

16.

Ilies Flavius

Cluj

495 p.d.

495 p.d.

17.

Rus Petre

Cluj

480 p.d.

480 p.d.

18.

Stănescu

Băicoi

473 p.d.

473 p.d.

19.

Kadar Imre

Secuiesc

458 p.d.

458 p.d.

20.

Enoae Cornel

Măneşti

421 p.d.

421 p.d.

21.

Niţoi Constantin

Măneşti

419 p.d.

419 p.d.

22.

Olaru Carmen

Măneşti

 

385 p.d.

Iată şi ierarhia veteranilor peste 70 de ani, reunind la start, între cei 9 concurenţi, 4 reprezentând Buziaşul.

Loc

Nume Prenume

Echipa

Etapa I

Etapa II

Total

     

Ploiesti

Tg. Mureş

Cumulat Două Etape

1.

Haran Silvestru

Tălmaciu

530 p.d.

527 p.d

1057 p.d.

2.

Kiss Arcadiu

Secuiesc

511 p.d.

490 p.d.

1001 p.d.

3.

Oancea Viorel

Măneşti

478 p.d.

504 p.d.

982 p.d.

4.

Coning Aurel

Buziaş

473 p.d.

470 p.d.

943 p.d.

5.

Gherasim Nicolae

Buziaş

451 p.d.

474 p.d.

925 p.d.

6.

Dehelean Aurel

Buziaş

446 p.d.

476 p.d.

922 p.d.

7.

Matei Constantin

Tălmaciu

479 p.d.

440 p.d.

919 p.d.

8.

Lupulescu Vasile

Buziaş

407 p.d.

408 p.d.

815 p.d

9.

Nea

Cluj

410 p.d.

410 p.d.

 

Distribuie
Acest articol a fost publicat în Popice, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


+ opt = 14

 


Ultimele articole din categoria Popice: