În această etapă de „Promoţie” am avut surprize la Bulgăruş cu Tomnatic, unde jocul a fost întrerupt în minutul 73, la scorul de 3-1 pentru gazde, întrucât asistenţa medicală nu a mai fost asigurată, doctorul părăsind terenul. Iar la meciul Cenei – Unirea Sânnicolau Mare II (3-2) delegatul echipei oaspete a contestat după joc un component al gazdei. Un caz mai rar întâlnit în Seria a treia, la meciul Petroman – Cărpiniş: arbitrul Gionston Anitaş a plecat la pauza meciului, fiind supărat pe un spectator. Iar din minutul 46 a arbitrat unul dintre asistenţi, Alin Cazacu, care s-a descurcat foarte bine…
Dar iată rezultatele din cele trei serii:
Seria I
Rezultate tehnice: Comloşu Mic – Banatul Nerău II 0-1, Steaua Roşie Bulgăruş – Unirea 1975 Tomnatic (întrerupt în minutul 73 la scorul de 3-1), Spartak Gotlob II- AS Comloşu Mare 3-1, Viitorul Teremia Mare –Şoimii Pesac 3-0, Pindul Dudeştii Noi – Triplex Beba Veche 6-2, AS Checeana Checea – Lenauheim 3-0 (forfait).
Echipa Pobeda Dudeştii Vechi a stat.
Clasament
1. Dudeştii Vechi 22 15 3 4 59-33 48p +17
2. Sânnicolau Mare II 22 15 1 6 72-37 46p +13
3. Teremia Mare 23 14 4 5 72-28 46p +12
4. Unirea Tomnatec 21 13 1 7 70-30 40p + 7
5. Gotlob II 22 13 0 9 51-32 39p + 6
6. . Nerău II 22 12 2 8 34-42 38p + 5
7 AS FC Cenei 22 11 4 7 57-37 37p + 4
8. Şoimii Pesac 23 11 2 10 52-45 35p + 2
9. Bulgăruş 21 11 1 9 64-49 34p + 4
10. Beba Veche 23 9 1 13 41-74 28p – 8
11 AS Dudestii Noi 23 7 3 13 56-65 24p -12
12. . Comlosu Mare 22 7 2 13 41-70 23p -10
13. Checeana Checea 23 6 3 14 33-69 21p -15
14. Lenauheim 23 5 1 17 25-66 16p -17
15. AS Comloşu Mic 22 4 1 17 36-84 13p -17
Etapa viitoare (duminică 25 mai, ora 18): Banatul Nerău II – Steaua roşie Bulgăruş, Unirea 1975 Tomnatic – Spartak Gotllob II, Comloşu Mare II – FC Cenei, Lenauhaim – Sânnicolaul Mare II (0-3 forfeit), Pobeda Dudeştii Vechi II – Comloşu Mic, Şoimii Pesac – Dudeştii Noi, Checeana Checea – Viitorul Teremia Mare.
Echipa Triplex Beba Veche va sta.
Seria a II-a
Rezultate tehnice: Bencecul de Sus – Cocoşul Orţişoara II 4-2, AS Corneşti -Maşloc 3-0( forfait), Seceani – Satchinez 3-0 ( forfait), AS Bărăteaz – Speranţa Bazoşul Nou 3-0, Cocoşul Hodoni – Remetea Ianova 2000 2-5, Fibiş- Bencecul de Jos 6-0, AS Calacea – Atletic Timişoara 3-2, Steaua Roşie Variaş – Juventus Pişchia 8-2.
Clasament
1. Steaua Roşie Variaş 24 19 3 2 100-20 60p +24
2. Remetea Ianova 24 19 2 3 76-29 59p +23
3. Fibiş 24 18 2 4 78-29 56p +20
4. AS Corneşti 24 17 2 5 106-27 53p +17
5. Bărăteaz 24 14 5 5 52-30 47p +14
6. Pişchia 23 13 3 7 57-38 42p + 6
7. Bencecul de Sus 24 13 1 11 58-70 40p + 1
8. AS Calacea 24 9 2 13 52-60 29p – 7
9 Cocoşul Orţiţoara 23 9 1 13 54-71 28p – 8
10. Cocoşul Hodoni 24 8 4 12 52-74 28p – 8.
11. Atletic Timişoara 24 7 2 15 39-63 23p -13
12. Bencecul de Jos 24 6 4 14 39-74 22p -14
13. Chinezul Satchinez 24 7 1 16 31-70 22p -14
14. . AS Seceani 24 6 1 17 34-67 19p -17
15 AS Maşloc 24 5 3 16 30-58 18p -18
16. Bazoşul Nou 24 3 0 21 24-106 9p -27
Etapa viitoare (duminică 25 mai ora 18): Cocoşul Orţişoara II – Corneşti, Maşloc – Seceani (0-3 forfait), Satchinez – Bărăteaz (0-3 forfait), Pişchia – Bazoşu Nou, Atletic Timişoara – Bencecul de Sus, Bencecul de Jos – Calacea, Remetea Ianova 2000 – Fibiş, Steaua Roşie Variaş – Hodoni.
Seria a III-a
Rezultate tehnice: Obilici Sânmartinul Sârbesc – AS Radniki Soca 5-0, AS Şoimii Pustiniş – Gloria Uivar 3-1, AS Utvin -Progresul Ciacova II 2-2, AS Bya Livezile – Giuvăz 3 – 0 (forfait), AS Petroman – AS Dacia Cărpiniş 0-3, AS Bârzava Partoş – Flamingo Ofseniţa 5-1, AS Recolta Stamora Germană – AS Avântul Jamu Mare 6-0.
Echipa AS FC Deta II a stat.
Clasament
1. AS Dacia Cărpiniş 23 20 2 1 99-17 62p +26
2. AS Utvin 22 15 4 3 74-36 49p +16
3. AS Soimii Pustiniş 22 14 4 4 60-34 46p +13
4. AS FC Deta II 22 13 2 7 74-38 41p + 8
5. Stamora Germană 23 13 2 8 71-50 41p + 9
6. AS Gloria Uivar 22 13 1 8 69-41 40p + 7
7. AS Bârzava Partoş 23 11 5 7 70-44 38p + 5
8. Radniki Soca 22 10 1 11 69-64 31p + 4
9. Jamu Mare 23 9 3 11 62-70 30p – 3
10. Sânmartinul Sârbesc 22 9 1 12 52-71 28p – 5
11. AS Bya Livezile 22 8 1 13 50-64 25p – 5
12. Ciacova II 22 7 3 12 47-77 24p -12
13. Vulturii Giulvăz 22 5 1 16 23-66 16p -17
14. AS Petroman 23 4 2 17 30-85 14p -22
15. Flamingo Ofseniţa 22 0 2 19 27-107 2p -31
Etapa viitoare (duminică 25 mai ora 18): AS Radniki Soca – Şoimi Pustiniş, Gloria Uivar – AS Utvin, Progresul Ciacova II – Bya Livezile, Avântul Jamu Mare – Giulvăz (3-0 forfait), Flamingo Ofseniţa – Obilici Sânmartinu Sârbesc, Deta II – Bârzava Partoş, Stamora Germană – Petromani.
Dacia Cărpiniş va sta.
conform http://www.frf-ajf.ro/timis/competitii-fotbal/liga-a-vi-a-promotie-seria-i-975-et24 ceneiul avea inainte de aceasta etapa 31 pct. dvs ati scris ca acum are 37 (+6?). desi nu apare rezultatul din meciul cu sannicolau mare II, sa intelegem ca au batut? punctajul la sannicolau este acelasi ca pe ajf, acum o etapa.
in etapa trecută voi de la Cenei ați avut 34 p, este bine acum va trecut punctele că ați câștigat cu noi 3-2, ș aveți 37 dar noi am contestat și vom c=știga la masa verde și sigur vă ia punctele ăia de la ajf sunt în urmă cu rezultatele
in primul rand vorbiti in fara a cunoaste ce s-a intamplat la meciul Petroman-Carpinis…!!! Astept sa se publice adevarul!!!!