Test util, calificare în turul III județean al Cupei României: AS Carani – ACS Poli II 2-5 (1-3)

Nou-promovata în Divizia D Timiș ACS Poli II a debutat cu bine în ediția 2016/7 a Cupei României, în cadrul fazei județene, impunându-se detașat în deplasare, marți de la ora 17, după ce deschidea scorul deja în minutul 3 și se desprindea la 1-4 la mijlocul reprizei secunde a întâlnirii inaugurale din turul secund al întrecerii pe Timiș.

AS Carani – ACS Poli II Timișoara s-a încheiat 2-5 (1-3), deplasarea constituind un util test pentru vizitatori înaintea derby-ului de liga a patra de sâmbătă, cu Ripensia, de pe teren propriu.

Pentru elevii pregătiţi de Adrian Săvoiu, victoria în deplasarea efectuată la Carani, în cadrul etapei a II-a din faza judeţeană a Cupei României, a fost conturată prin golurile lui Renato Kokora, în minutul 3, Cristian Pădurariu (min. 39), Narcis Popan (min. 41), David Pop (min. 68) şi Andrei Sântean, în minutul 82, când a stabilit rezultatul final.

Pentru gazde au înscris Dragoş Cătău, egalând în minutul 9, și Alexandru Bodochi (min. 71). De notat și că amfitrionii au rămas în 10 jucători, Alin Caşmir văzând cartonaşul roşu pentru un fault din postură de ultim apărător.

ACS Poli II s-a calificat în turul III județean, mâine având loc restul partidelor din faza a doua.

Au jucat următoarele formaţii:

AS Carani: Dăniloaia – Caşmir, Paşca, Iancu (min. 60, Bodochi), Radosavlevici, Golorom (min. 55, Neag), Ghiţă, Rogojinaru (min. 52, Ulici), Bagiu, Cătău, Petruş.

Antrenor: Constantin Siliman. Pe bancă: Ieremia şi Câmpian.

ACS Poli II: Contra (min. 73, Mosoarcă) – Hăruţ (min. 46, Lazăr), Bogdan Bătrânu, Fridrich (min. 46, Sturz), Podină, Pop, Pădurariu (min. 46, Oprea), Totic, Popan, Sântean, Kokora.

Antrenori: Adrian Săvoiu şi Florin Bătrânu.

Arbitri: Alexandru Manea – Bogdan Chiorpec şi Alexandru Filip. Observatori: Daniel Ionescu şi Gabi Stoicovici.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.