D Timiş: > 6 goluri pe meci, medie în jocurile orei 14

Scoruri mari în cele 3 partide disputate de la ora 14 în cadrul antepenultimei runde a Diviziei D Timiş.

A treia victorie la rând pentru făgeţeni dar al cincilea meci în care cei din Murani încasează de la 5 goluri în sus. Arsenal Flacăra Făget – AS Murani 6-2 (2-1): Norbert Găleţan 19, Petrică Mocanu 30, Arpad Laczko 55, Sergiu Ţofei 65 penalty, Claudiu Matiş 85, 90+5 – toţi pentru gazde. Stelian Argatu deschidea scorul în minutul 16 pentru vizitatori, care au mai înscris şi prin Raul Costescu (73).

Nou-promovaţii, a patra înfrângere la rând, de fiecare dată cu câte un gol marcat. CS Unirea, al patrulea triumf în deplasare: Avântul Periam – Unirea Sânnicolau Mare 1-4 (0-1). Golurile victoriei au fost semnate de Ovidiu Oancia, în minutul 39, Attila Nagy (54), Cătălin Crişan (70) şi Emanuel Michi (93 – penalty). Dan Bode a marcat în minutul 80 pentru Avântul, din minutul 58 în 10 jucători prin eliminarea lui Adrian Cioica, pentru injurii adresate arbitrului.

Elevii lui Gheorghe Chimiuc înving şi pentru a treia oară la rând, încheind al optulea meci fără gol primit. Dar nu este chiar scorul etapei, stabilit de la ora 11 de Progresul Gătaia, 8-0 cu CFR. În schimb un sezon extrem de anevoios pentru cei din Şag, aflaţi la al optulea eşec la rând! Cocoşul Orţişoara – Timişul Şag 6-0 (2-0): Andrei Dumiter 15 penalty, 75; Marius Stanciu 40, Răzvan Solomon 64, Rareş Mureşan 80, Darius Viţan 85.

Etapa va fi completată marţi de la ora 14 de jocul ACS Poli II – ACS Dumbrăviţa.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.