Mama Mia ia gol în minutul 2 şi se rătăceşte în Valea lui Mihai: 1-0

Mama Mia Becichierecu Mic a adăugat insuccesului din runda de debut a returului, 1-2 acasă cu Naţional Sebiş, un altul în nordul judeţului Bihor, la Valea lui Liman, unde s-a văzut răpusă cu 1-0 de un gol marcat încă din minutul 2, de la mare distanţă.

„Este bine că jucătorii noştri progresează, şi s-a văzut în prestaţia din teren, apreciată de lumea de la meci, spectatori, observatori, adversari. Este măgulitor ca antrenor să ţi se spună că ai echipă bună şi ca joc am controlat meciul din minutul 3 şi pînă la final, dar lipsa de concentrare la finalizare precum şi neatenţia din debut, la un şut de la 40 metri, ne-au costat scump. Am ratat foarte mult, aş zice aproape zece ocazii, chiar şi cu poarta goală, dar din păcate din cele 6 puncte cîte ne-am planificat şi trebuia să avem, nu avem încă nici unul, şi este foarte frustrant. Să întîlneşti două adversare care nu-ţi pun probleme şi să pierzi, este frustrant, pe lipsă de concentrare în atac şi neatenţia portarului”, ne-a spus după meci Sorin Bălu, antrenor principal al divizionarei C timişene.

„Îi felicit pe jucători ca evoluţie, jos pălăria în faţa lor, au muncit, dar în fotbal nu tot timpul cel mai bun învinge. Oricum, nu e absolut nimic pierdut”, a adăugat Bălu, care a contat la Valea lui Mihai pe Iacob – Zurbagiu, Burduhos, Telescu, Hecsko – Bîldea, Buda, Radu, Glava – Jilcu, Dragodan. Au mai jucat Centea, Semenea, Scînteie, Hodiş.

Pentru Mama Mia urmează un derby timişean al suferindelor încă rămase în bloc-starturi, cu Flacăra Făget, care mai trebuia vineri să se impună în faţa Jiului Petroşani doar pe propriul stadion, după ce trecea de alb-negrii cu 1-0 în 15 iunie, prin golul lui Telescu din penalty, la Arad, în barajul de promovare în C, şi apoi tot cu 1-0, în Valea Jiului, în jocul tur. „Repriza a treia”, de ziua ex-făgeţeanului Sergiu Popovici, care vineri a împlinit 19 ani, a fost însă una a ex-divizionarei A, ceea ce transformă jocul Mama Mia – Flacăra într-un duel care pe care.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3, Timişene și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.