Mureşul învolbură Timişul la Lugoj

Juniorii A de la CSS Lugoj au fost surclasaţi pe teren propriu de către formaţia ardeleană Mureşul Deva, scor 1-3, într-o partidă ce s-a disputat duminică 10 aprilie în cadrul seriei a VII-a a Campionatului Naţional.

A fost un meci viu disputat, pe un vânt puternic, care a făcut să nu avem parte de prea multe execuţii tehnice şi oferind puţinilor spectatori prezenţi la meci un nivel tehnic scăzut. Meciul a început cu adevărat în minutul 36, când Herci, de la oaspeţi, a reuşit să perforeze poarta lugojenilor. Aceştia au replicat imediat după reluarea jocului şi au reuşit să restabilească egalitatea în minutul imediat următor prin Schrauder, scorul devenind 1-1, cu care s-a şi intrat la cabine. În mitanul secund ardelenii au ieşit mai hotăraţi de la vestiare, desprinzându-se prin golurile marcate în minutul 66 respectiv 77, de Pop şi Ungur.

Nicolae Cimponeriu, antrenorul lugojenilor, ne-a declarat la finalul întâlnirii următoarele: „Astăzi am făcut un meci mai slab, am luat toate golurile din greşeli personale, nu am avut parte nici de o vreme prea adecvată pentru fotbal. Asta este, capul sus pentru întâlnirile ce ne aşteaptă!”

Nicolae Cimponeriu a început jocul în poartă cu Voin Raul, şi jucători de câmp Gheorghe Marius, Nincu Marius, Bejan Flavius, Murariu Ionuţ, Tătar Calin, Moise Andrei, Schrauder Flavius, Jupan Andi şi Moza Vlad (cpt). Oaspeţii, dirijaţi de pe margine de către Dan Ardelean, au început în următorul unsprezece: Igna Andi – Doarvos Claudiu, Ianc Vlad, Hort Cătălin, Moldovan Ioan, Pop Fabian, Buda Andrei, Herci Liviu, Ungur Cosmin, Cărstoiu Corado, si Benea Eduard.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.