Sorin Bălu, nervos la final: ”În această seară, Caransebeșul și-a câștigat respectul oamenilor!”

Nou-promovata CS FC Caransebeș a fost îngenuncheată la potou pentru prima oară în B2, ACS Poli impunându-se cu 2-1 (0-0) în uvertura etapei a patra din seria vestică după o parte secundă în care ex-prim-divizionara a ratat mai întâi un penalty și a deschis apoi scorul tot de pe punctul cu var, în minutul 74.

Sorin Bălu, tânărul antrenor al oaspeților din Caraș Severin, s-a arătat a fi foarte nervos la final, explicând că ”a fost un joc tipic de campionat, cu o Poli foarte bună în prima repriză, în care am fost dominați net. În repriza a doua am echilibrat jocul iar golul nostru a fost norocos. Nu suntem o echipă mare, suntem în formare, iar pe finalul meciului am fost naivi când am încasat al doilea gol. În această seară echipa mea și-a câștigat respectul oamenilor, căci n-am venit la Timișoara să-i dăm meciul. Nu jucăm pentru banii nimănui, jucăm pentru banii Caransebeșului!”

Cărășenii remizau 1-1 în prima și precedenta lor deplasare în B2, la Slatina.

”Nu am venit să ajutăm pe Poli sau să ajutăm pe alții, ci am venit să ne vindem scump pielea. Noi avem obiectiv să jucăm și la anul în Liga 2, să formăm o echipă frumoasă, care să joace de la egal la egal cu orice adversar. Obiectivul promovării a fost ironia lui Alexa”, a mai explicat Sorin Bălu.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2 și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.