Velcotă și Olariu, în nici 10 minute, de la 0-1: CSM Lugoj – CNS Cetate Deva 2-1 (0-0)

CSM Lugoj a răsturnat scorul jocului amical pe care l-a găzduit vineri de la ora 18, în ultima repetiție înaintea debutului în campionat, programat spre finele săptămânii viitoare, dar și a meciului de marți, din Cupa României, acasă cu UTA Bătrâna Doamnă.

CSM Lugoj – CNS Cetate Deva 2-1 (o-o) este rezultatul între ocupanta locului 3 în C4 în ediția trecută de campionat și nou-promovata de pe Mureș.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 67 iar trupa lui Cosmin Petruescu a egalat după numai trei minute prin Sebastian Velcotă, golul victoriei marcându-l Eduard Olariu în minutul 78.

Antrenorul Cosmin Petruescu a folosit următorii jucători: Iordache – Vlădia, Niculescu, Roşie, Mânecan, Poiană, Dobricean, Ardelean,Precupanu, Stoichescu.

Au mai jucat: Rusu, Socaci, Loga, Oraş, Buliga, Olariu, Dobra, Marta, Tătar, Pîntea, Velcotă, Stoi, Ţudic şi Cut.

+

Campionatul Judeţean Timiș…

CS Unirea Sânnicolau Mare II – Ripensia Primavera 0-2. În această seară, de la ora 18, s-a disputat meciul dintre echipele ”satelit” ale divizionarelor D CS Unirea și Ripensia, câștig de cauză având formația secundă a timișorenilor, Primavera.

Partida a contat pentru etapa a II-a din Seria a II-a a Campionatului Județean Timiș, liga a V-a. Cele două goluri pentru echipa lui Radu Suciu au fost marcate de Denis Dârnu şi Bogdan Uţă.

+

Într-o restanţă din prima etapă a eșalonului V, dintre Pobeda Dudeştii Vechi II şi Plavii Delia Sâmpetru Mare, care s-a disputat miercuri, ”bulgarii” s-au impus la un scor care ne scuteşte de orice alte comentarii, rezultat 7-2.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.